Zavrieť

Porady

komu zaplatit dan za psa?

zdravim ,mam psa a uz trosku podrastol tak aj by som uz zanho zaplatil dan a neviem naisto komu....trvaly pobyt mam v meste ale som cca 10 mesiacov do roka na dedine-chalupe...do mesta chodim len tak sviatocne, takze ma vlastne maju na dedine ako trvalku ,mne vychadza ze by som mal platit na dedine ale co ked pridem do mesta a capne ma messtka policia ...ako to vlastne je ? vdaka za odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Dan za psa by sa mala platit na mieste trvaleho bydliska.

    V mestach su dane za psov dost vysoke, takze mnoho ludi ma napisanych psikov na pribuznych na dedine. Na "navsteve" v meste sa pri kontrole preuzkazu kontrolnou znamkou,ktoru ma psik.
    Naposledy upravil arizona : 08.02.15 at 19:21 Dôvod: preklep

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    582/2004 Z. z.Zákon o miestnych daniach a miestnom poplatku za komunálne odpady a drobné stavebné odpady


    § 22
    Predmet dane

    (1) Predmetom dane za psa je pes starší ako 6 mesiacov chovaný fyzickou osobou alebo právnickou osobou.

    § 26
    Vznik a zánik daňovej povinnosti

    Daňová povinnosť vzniká prvým dňom kalendárneho mesiaca nasledujúceho po mesiaci, v ktorom sa pes stal predmetom dane podľa § 22 ods. 1, a zaniká posledným dňom mesiaca, v ktorom pes prestal byť predmetom dane.


    § 28
    Správa dane
    Miestne príslušnou obcou je obec, na ktorej území je pes chovaný.


    § 99a
    Priznanie k dani z nehnuteľností, k dani za psa, k dani za predajné automaty a k dani za nevýherné hracie prístroje

    (1) Priznanie k dani z nehnuteľností, k dani za psa, k dani za predajné automaty a k dani za nevýherné hracie prístroje je daňovník povinný podať príslušnému správcovi dane do 31. januára toho zdaňovacieho obdobia, v ktorom mu vznikla daňová povinnosť k týmto daniam alebo niektorej z nich podľa stavu k 1. januáru zdaňovacieho obdobia, ak odseky 2 a 3 neustanovujú inak. Daňovník nie je povinný podať priznanie k dani z nehnuteľností, ak je pozemok, stavba, byt alebo nebytový priestor v bytovom dome oslobodený od dane podľa § 17 ods. 1 písm. a) a b).

    (2) Ak vznikne daňová povinnosť k dani za psa, k dani za predajné automaty a k dani za nevýherné hracie prístroje v priebehu zdaňovacieho obdobia, daňovník je povinný podať priznanie k tej dani, ku ktorej vznikla daňová povinnosť, najneskôr do 30 dní odo dňa vzniku tejto daňovej povinnosti.


    § 99e
    Vyrubenie dane z nehnuteľností, dane za psa, dane za predajné automaty a dane za nevýherné hracie prístroje

    (1) Daň z nehnuteľností, daň za psa, daň za predajné automaty a daň za nevýherné hracie prístroje vyrubuje správca dane každoročne podľa stavu k 1. januáru príslušného zdaňovacieho obdobia na celé zdaňovacie obdobie jedným rozhodnutím, ak odseky 2 až 4, 6 a 7 neustanovujú inak.
    vulxy § 28
    Správa dane
    Miestne príslušnou obcou je obec, na ktorej území je pes chovaný.
    to ako sa definuje "kde je chovany" mne vychadza ze chovany je na dedine ale v knizke od zverolekara som napisany ako majitel z trv .bytom v meste...
    avalik ved zajdi na obecny urad v dedine, hadam ta tam poznaju, ked pises ze si tam 10 mesiacov v roku, tak ti dosvedcia, ze tam psa chovas, ci?

    komu zaplatit dan za psa?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.