Zavrieť

Porady

Tykanie,vykanie...

Ahojte, ani sama neviem, do ktorej témy by som zaradila tento môj príspevok. Tykanie už bolo rozoberané aj na porade... ale je to predsa iné, ako so svojím klientom, ktorému vediete účtovníctvo... Aký máte názor, a skúsenosť s vykaním, a tykaním?... zaužívala som si malé "pravidlo" vykať si s klientami, len v poslednom čase mi dávajú návrhy s tykaním... a ja "slušne" odmietam.. Váš názor?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Vykáme si obojstranne, tykanie na pretras nikdy neprišlo. Pritom sa vieme spoločne aj krásne zasmiať a pomôcť si aj v súkromnej sfére.

    lacimir je offline (nepripojený) lacimir

    lacimir
    Ja si myslím, že je to vec názoru. Určite si nepotykám s klientom po dvoch troch stretnutiach. Ale ak sa už poznáte dlhšiu dobu a je medzi Vami dobrý vzťah a nevymieňate si len pracovné informácie, tak tykanie je podľa mňa normálne. Skôr mi pripadá snobské vykať ak ste už skoro dobre známi. Tak toľko. Prajem príjemný deň.

    brm je offline (nepripojený) brm

    živnostník brm
    prikláňam sa k paule...ja si tiež so všetkými vykám...potykala som si len s niektorými pracovníkmi ... ale so šéfstvom a kontaktnými osobami striktne dodržujeme vykanie, aj ked nám to občas "nelezie do huby"... a takisto je pre mňa samozrejmé slovo PANI, aj ked má dotyčná len 18 rokov ružové mikádo na hlave a v nose kariku...

    marion je offline (nepripojený) marion

    szčo účtovníčka marion
    Ja si s niektorymi tykam a s niktorymi vykam. Skor to vyplyva z toho, ci to bol moj znamy dlho predtym nez som mu zacala robit uctovnictvo alebo prisiel uplne zvonka a je jedno kolko ma rokov a na akej pozicii je. Takze aj ovela mladsim chlapom hovorim Pan, obcas je to smiesne, ale co uz.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Ja si tiež s klientami vykám. Mám skúsenosti z minulosti, že tykanie, resp. príliš priateľské vzťahy viedli i k zneužívaniu. Mám pocit, že i tak si všetci myslia, že my máme vedieť a spraviť všetko od práva, účtovníctva, poradenstva akéhokoľvek druhu atď. a u bližších kontaktoch je to podľa mojej mienky znásobené.

    Richard je offline (nepripojený) Richard

    admin Richard
    Janette, prosím o lepšie zváženie zaradenia témy. Presúvam to do časti Po porade...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.