Zavrieť

Porady

ako uctovat

som SHR, a poprosil by som vas o radu, kde mam zaradit nakup nafty moze to byt v prevadzkovej rezii, Kupil som 4 rocne auto v r. 2006 pouzivam ho na sukromne i podnikatelske ucely mozem si kupu uplatnit ako vydavok kolko percent dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    katarina.j Pozri príspevok
    čo je to SHR?

    Samostatne hospodariaci rolník

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    jozo23 Pozri príspevok
    som SHR, a poprosil by som vas o radu, kde mam zaradit nakup nafty moze to byt v prevadzkovej rezii, Kupil som 4 rocne auto v r. 2006 pouzivam ho na sukromne i podnikatelske ucely mozem si kupu uplatnit ako vydavok kolko percent dakujem
    Nafta nakupovana na prevádzku predmetného auta je prevádzková réžia. Treba vies evidenciu jázd a na konci roka porovnať pomer služobných a súkromných najazdených kilometrov. Potom podľa tohto pomeru dať do nákladov aj naftu.

    susana28 je offline (nepripojený) susana28

    susana28
    fosius Pozri príspevok
    Potom treba vypočítať aj pomer k cestnej dani (Storno výdavok)
    Pred pár dňami som tu riešila podobný problém, keď szčo používa auto zaradené v majetku firmy na súkromné aj firemné účely. A zhodli sme sa na tom, že všetky náklady (PHM, opravy a údržba, zák.poistenie) sa dávajú do VOZD v takom pomere v akom bolo auto používané na účely podnikania (teda podľa počtu najaz.km). Ale cestná daň je VOZD v plnej výške, pretože cestná daň sa platí len na účely podnikania a nie na súkromné jazdy.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.