Zavrieť

Porady

priemerný hodinový zárobok

Ahoj poradaci..

Ked ma zamestnanca s mesacnou mzdou 12.000 Sk, ako vypocitam priemerny hodinovy zarobok v mesiaci april, kedy skutocne odpracova 12 dni.
Budem delit vysku hrubej mzdy skutocne odpracovanými hodinami, alebo hodinami aj za 2 sviatky ?
HM: 6857:96
alebo
HM: 6857:112 ?

Priemernu hodinovku za kvartal potom vypocitam nasledovne:
Spocitam hrube mzdy za 3 mesiace a vydelim pocotm odpracovanych dni (vratane sviatkov ?). Potom zmenu priemernej mzdy nahadzujem vzdy k 1.dnu v mesiaci nasledujucom po kvartali. V priebehu kvartalu priemernu mzdu nemenim. Je to tak spravne? Uz som citala vela odkazov, ale pre istotu sa uistujem.

Dakujem

petra
alebo
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Fair Jobs je offline (nepripojený) Fair Jobs

    Fair Jobs
    ja vypoctu celkom chapem, len mi nie je jasne, ci do hodin mam pre urcenie priemeru mam ratat aj sviatky, kedze je to mesacna mzda..???

    Fair Jobs je offline (nepripojený) Fair Jobs

    Fair Jobs
    prepac, ale v takomto teple nejde uz ani rozmyslat nad tym, co clovek cita..
    takze potom tu hrubu mzdu vydelim nie 96 hodinami, ale 112 hodinami, kedze je to mesacna mzda a sviatok aj ked neodpracoval podla zakona je zaplateny ako odpracovany.

    dakujem za pomoc.
    pekny vecer.

    Fair Jobs je offline (nepripojený) Fair Jobs

    Fair Jobs
    a este dotaz...potom do hrubej mzdy z ktorej budem vypocitavat odstupne sa zapocitava aj priplatok za odpracovany sviatok ?

    priemerný hodinový zárobok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.