Zavrieť

Porady

Zbehla sa mi látka, kde reklamovať ?

Mám problém, kúpila som peknú látku, krajčírka mi ušila perfektnú sukňu.

Všetko bolo fajn, kým som ju dnes prvýkrát nevyprala. Prala som ju na tridsiatke na vlne a aj tak sa zbehla cca o 2 cm.

Mám vôbec šancu reklamovať? Ak áno tak kde? V obchode s látkami alebo u krajčírky? Majú v obchode povinnosť upozorniť, že treba látku predprať ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    stankakac je offline (nepripojený) stankakac

    stankakac
    Nechcem sklamať, ale to ti už asi nikto nereklamuje, a už vôbec nie krajčírka, ale zase aby som nebola pesimista, skús si pozrieť práva spotrebiteľa niekde na na internetovej stránke. Možno nájdeš podobné prípady.

    lenka632 je offline (nepripojený) lenka632

    lenka632
    ....je to na reklamáciu v obchode ale aj s lístkom z pokladne, inak reklamácia sa nebude dať uplatniť. Obchod by môhol dať k látke návod na pranie.

    VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

    VladoaKatka
    Je to veľmi ťažká otázka, nakoľko si myslím, že v obchode ku každému odstrihnutému kusu látky nedávajú symboly ako daný materiál sa má ošetrovať. Dobrý obchodník, by mal mať rozmnožené pokyny na ošetrovanie jednotlivých látok a prikládať to k pokladničnému bloku tak, ako to dávajú napr. ku koženým výrobkom.
    Sú látky ktoré sa nemôžu prať alebo chemicky čistiť. Pravdepodobne sa jedná o takú látku, ktorá sa má len v rukách prať, s tým, že si prala v pračke - predpokladám, keď si uviedla,že si prala na vlne. Ak obsahuje vlnu, tak sa zrazila preto, že po teplej vode sa na ňu dostala studená voda.

    Pochybujem, že budeš úspešná v obchode pri reklamácií.

    Krajčírka s tým nič nemá, ona tiež nevidela materiálové zloženie látky, u nej si objednala len ušitie a s tým si bola spokojná.

    EkoMax je offline (nepripojený) EkoMax

    EkoMax
    Ďakujem za odpoveďe, ale našťastie mám dobrú krajčírku. Sukňa sa zbehla len na dĺžku, tak mi zo zvyšnej látky vykúzlila ešte krajšiu sukňu ako pôvodne bola.
    PS: Odteraz vždy najskôr látku preperiem, až potom dám krajčírke.

    Zbehla sa mi látka, kde reklamovať ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.