Zavrieť

Porady

čo je úžera?

...pôžička 400eúr a úroky a poplatky 343 eúr....je to normálne? nie je to úžera? je to pôžička z nebankovej spoločnosti...
Usporiadat
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Gina Er Pozri príspevok
...pôžička 400eúr a úroky a poplatky 343 eúr....je to normálne? nie je to úžera? je to pôžička z nebankovej spoločnosti...
to je úžera. a to je čo za nebankovka?
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
video1983 video1983

video1983 je offline (nepripojený) video1983

muž
a co sa cudujes? sama pises ze nebankovka
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Môj laický názor ? určite je úžera, ale nakoľko oni majú spracovanú, prepracovanú a dobre premyslenú stratégiu ošetrenú právnikmi, nie jedným, myslím si, aj keby si dala podnet na prešetrenie políciou, zamietli by ho....
ale skús....
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...to je dnes aj Provident, Homecredit, a všetky známe pôžičkárne..
..využívajú nutnosť požičať si a potom zderú..je to úžera, ale dobrovoľná, kto potrebuje peniaze a inú možnosť nemá, požičia si a často neprečíta podrobne zmluvu, len potom je už neskoro plakať...zvyčajne nie sú úroky vypočítané na splatenie celej sumy, len úroková miera, tá sa zdá nízka, ale z celej sumy a dĺžke splácania pekne stúpa..

....dokonca aj banky, napr. za úver 2000€ chcú vrátiť 3000€...
1 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Gina Er Pozri príspevok
...pôžička 400eúr a úroky a poplatky 343 eúr....je to normálne? nie je to úžera? je to pôžička z nebankovej spoločnosti...
Gina, ty a nebankovka?- mám o tebe troška vyššiu mienku...


Inak, úžera to podľa mňa nieje, však to nieje ani 100%
0 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

díky všetkým za reakcie

0 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Gina, ty a nebankovka?- mám o tebe troška vyššiu mienku...


Inak, úžera to podľa mňa nieje, však to nieje ani 100%
ja nie........
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

pepsikova Pozri príspevok
...to je dnes aj Provident, Homecredit, a všetky známe pôžičkárne..
..využívajú nutnosť požičať si a potom zderú..je to úžera, ale dobrovoľná, kto potrebuje peniaze a inú možnosť nemá, požičia si a často neprečíta podrobne zmluvu, len potom je už neskoro plakať...zvyčajne nie sú úroky vypočítané na splatenie celej sumy, len úroková miera, tá sa zdá nízka, ale z celej sumy a dĺžke splácania pekne stúpa..

....dokonca aj banky, napr. za úver 2000€ chcú vrátiť 3000€...
súhlasím, idem vziať hypotéku a ak mi dobre kalkulačka počíta za 20 rokov im vrátim skoro požiačanú terajšiu sumu.....len jeden rozdiel, mne splátky budú trvať 20 rokov, a nebankovam cca 0,5 - 1 rok????
0 0
video1983 video1983

video1983 je offline (nepripojený) video1983

muž
....dokonca aj banky, napr. za úver 2000€ chcú vrátiť 3000€.

dovolil by som si nesuhlasit pepsi, ktora banka ma 50% urok na uver?
0 0
video1983 video1983

video1983 je offline (nepripojený) video1983

muž
Mila123 Pozri príspevok
súhlasím, idem vziať hypotéku a ak mi dobre kalkulačka počíta za 20 rokov im vrátim skoro požiačanú terajšiu sumu.....len jeden rozdiel, mne splátky budú trvať 20 rokov, a nebankovam cca 0,5 - 1 rok????

no lenze je rozdiel uver na 20r a uver na 3-5 rokov
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

pepsikova Pozri príspevok
...to je dnes aj Provident, Homecredit, a všetky známe pôžičkárne..
..využívajú nutnosť požičať si a potom zderú..je to úžera, ale dobrovoľná, kto potrebuje peniaze a inú možnosť nemá, požičia si a často neprečíta podrobne zmluvu, len potom je už neskoro plakať...zvyčajne nie sú úroky vypočítané na splatenie celej sumy, len úroková miera, tá sa zdá nízka, ale z celej sumy a dĺžke splácania pekne stúpa..

....dokonca aj banky, napr. za úver 2000€ chcú vrátiť 3000€...
noo, sú aj také, že ti pekne vypočítajú výšku splátky x počet mesiacov a aj u nich záleží či si nový alebo starý (spoľahlivý) klient - podľa toho je úrok
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Gina Er Pozri príspevok
ja nie........
Keď už, tak jediná nebankovka , ktorá je taká ľudská je PROVIDENT, tam poznám ludí a viem, že fakt to niesú až také hyeny, teda relatívne...
Ostatné sú ...
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Keď už, tak jediná nebankovka , ktorá je taká ľudská je PROVIDENT, tam poznám ludí a viem, že fakt to niesú až také hyeny, teda relatívne...
Ostatné sú ...
aj v ceteleme sú prístupní
0 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Keď už, tak jediná nebankovka , ktorá je taká ľudská je PROVIDENT, tam poznám ludí a viem, že fakt to niesú až také hyeny, teda relatívne...
Ostatné sú ...
Stanko,sú to rovnaké hyeny ako všetky ostatné
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

je to riadná úžera,ale tie nebankovky si z nej dokážu zaplatit pravné služby,takže je to úžera pre slušných ludí a nie pre slovenské súdy
0 0
aksas2 aksas2

aksas2 je offline (nepripojený) aksas2

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Keď už, tak jediná nebankovka , ktorá je taká ľudská je PROVIDENT, tam poznám ludí a viem, že fakt to niesú až také hyeny, teda relatívne...
Ostatné sú ...
tí sú úplne najdrahší
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

Úžera alebo úžerníctvo je požičiavanie peňazí na vysoké úroky, požadovanie vysokých úrokov od dlžníka za požičané peniaze.

Úžera § 235 trestného zákona (300/2005 Z.z.)

(1) Kto zneužívajúc niečiu tieseň, neskúsenosť alebo rozumovú slabosť alebo niečie rozrušenie, dá sebe alebo inému poskytnúť alebo sľúbiť plnenie, ktorého hodnota je k hodnote vzájomného plnenia v hrubom nepomere, alebo kto takú pohľadávku uplatní alebo v úmysle uplatniť ju, na seba prevedie, potrestá sa odňatím slobody až na jeden rok až päť rokov.

(2) Odňatím slobody na tri roky až osem rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1

a) a spôsobí ním väčšiu škodu, b) na chránenej osobe, alebo c) z osobitného motívu.

(3) Odňatím slobody na päť rokov až dvanásť rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1

a) a spôsobí ním značnú škodu, alebo b) závažnejším spôsobom konania.

(4) Odňatím slobody na desať rokov až pätnásť rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1

a) a spôsobí ním škodu veľkého rozsahu, alebo b) ako člen nebezpečného zoskupenia.
1 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

ivka70 Pozri príspevok
Úžera alebo úžerníctvo je požičiavanie peňazí na vysoké úroky, požadovanie vysokých úrokov od dlžníka za požičané peniaze.

Úžera § 235 trestného zákona (300/2005 Z.z.)

(1) Kto zneužívajúc niečiu tieseň, neskúsenosť alebo rozumovú slabosť alebo niečie rozrušenie, dá sebe alebo inému poskytnúť alebo sľúbiť plnenie, ktorého hodnota je k hodnote vzájomného plnenia v hrubom nepomere, alebo kto takú pohľadávku uplatní alebo v úmysle uplatniť ju, na seba prevedie, potrestá sa odňatím slobody až na jeden rok až päť rokov.

(2) Odňatím slobody na tri roky až osem rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1

a) a spôsobí ním väčšiu škodu, b) na chránenej osobe, alebo c) z osobitného motívu.

(3) Odňatím slobody na päť rokov až dvanásť rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1

a) a spôsobí ním značnú škodu, alebo b) závažnejším spôsobom konania.

(4) Odňatím slobody na desať rokov až pätnásť rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1

a) a spôsobí ním škodu veľkého rozsahu, alebo b) ako člen nebezpečného zoskupenia.
lenže oni tam majú tú vetičku,že žiadateľ súhlasil a je si vedomý sumy,ktorú musí vrátiť.....do pr...čic....niektorí ľudia sú nepoučiteľní...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

aksas2 Pozri príspevok
tí sú úplne najdrahší
Ale napríklad.vieš čo robí pohovosť? Aj keď si požičiaš čo i len 500 eur, tak automaticky si dajú ťarchu do C-éčka na LV-čku- a potom príde Judr. Krutý, ktorý je fakt dosť krutý a krkom zakrúti...
Toto napr. provident nerobí...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

srska Pozri príspevok
aj v ceteleme sú prístupní
No Vladino, áno- ale cetelem viacmenej neberiem ako nebankovku( aj keď ňou sú), ale oni tam všetko inak posudzujú ako klasické nebankovky...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať