Zavrieť

Porady

Priamy predaj v domácnosti 5 ročné skúsenosti.

Chcel by som sa podelit s mojimi skusenostami s priamim predajom v domácnostiach. Včera som mal od roku 2010 asi 10 prezentáciu výrobku u mna doma. Z 10 prezentácii odisli predajcovia 10 krat s dlhým nosom. marketing a psychologia je stále rovnaka. Ak poskytnete udaj nejakej takejto spolocnosti tak uz sa jej asi nezbavíte naviac je mozne ze si kontakty dávaju navzájom. Ako vzdy zazvoní tel. s ponukou na preznetaciu stym ze mam nárok na darcek zdarma. Zivotnost darceku zdarma je vzdy max pol, roka ked uz príde predajca k Vám domov vzdy mu poviem ze si od neho ten výrobok nekupim aby nakonci nebolo na mna zle. Pri prezentáciach utocia vzdy na Vaše zdravie a ako ich výrobok by mohol to Vaše zdravie zlepšit. No a to podstatne a cena prichádza vzdy na koniec. Niektoré výrobky od spoločností boli naozaj kvalitné ale tá cena. Vzdy bola cena výrobku z priameho predaja minimalne raz taka velka ako ked som si nasiel podobný výrobok v najdrahsej upozornujem v najdrahsej cene cez heureku resp cez e-shop. V priemernej cene je to tak tak 3 az 5* drahsie. Na otazku aku pridanu hodnotu mi dá Váš výrobok v porovnaní s najdrahsím výrobkom cez e shop mi predajcovai zacali hovorit ze ich výrobok má vesmírne materiali cez najvyssi výkon , najtvrdsí obal až po neviem aku kvalitu výrobku a dozivotnu záruku. No a potom na otazku ze fajn ale vidíme sa prvý krát nemal som možnost vidiet a porovna výrobok z eshopu a teda ci je možnost aby to provnali aj takto prezentácia končí. Je jasne ze sa utocí na aktulny psychologicky stav cloveka v danej situaciu vidí prezentaciu , vidí samé výhody a preto sa predáva len v case prezentácie. A mozno práve kvoli tomuto efektu priamy predaj stále existuje. Ale realne nieje predsa mozne aby Philips, Karcher, Tescoma Tefal, Eta, Dyson, Dormeo a ine mali 3 az 5* horsie výrobky ako sú výrobky od firiem predavajucích cez priamy predaj. Osobne si teda myslim ze 80% ceny výrobku su len provízie podomovému predajcovi jeho managerovi a majitela firmy. Proste, ze ziadna pridana hodnota neexistuje oproti znackam z reklamného marketingu ktorý je zrejme lacnejší ako marketing cez priamy predaj. Bol by som rád ak by sa k tejto diskusii vyjadril niekto kto robil priamy predaj a uz nerobí.
Usporiadat
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Kto ta nuti to robit?
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Skúsenosť som opísal v tejto téme:

http://www.porada.sk/t250139-volala-...m-poznate.html

A tiež sused sa dal na predaj vysávačov značky Vorwerk. Urobil nám prezentáciu. Na konci že vysávač stojí 24.000 SKK. No pokecali sme si a odišiel bez kšeftu. On od firmy dostal jeden s tým, že ak predá 4 kusy, tak za ten svoj nemusí zaplatiť. Teraz máme Rowentu za 105 EUR.
0 0
double double

double je offline (nepripojený) double

Robím to preto ze ked sa mi nejaka vec v prezentácii zapačí tak si ju potom kupil z e-shopu ale 3* lacnejsie a mozno aj lepšie. Len by ma zaujimal názor nejakeho ex predajcu priameho predaja
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
double
Robím to preto ze ked sa mi nejaka vec v prezentácii zapačí tak si ju potom kupil z e-shopu ale 3* lacnejsie a mozno aj lepšie. Len by ma zaujimal názor nejakeho ex predajcu priameho predaja
Nie som síce predajca (až tak mi nedrbe )...
ALE
Nože daj nejaký konkrétny produkt, ktorá sa Ti zapáčila/páči a ktorá bola 3 x lacnejšia a aj lepšia...
0 0
double double

double je offline (nepripojený) double

Napr vysavas Dyson som si kupil. Oproti Rainbovu alebo Vorwerku 3* lacnejsi a stale pomerne drahy oproti ostatnym znackam
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Na margo tohto problému.... každého takého podomového predavača ženiem od dverí ......
Je to podomový predaj, ale s tým, že ho "zákazník" pozve dnu a už prestanú platiť novelizované zákony na ochranu spotrebiteľa....
Takže tak.....ani za toho oného... takýchto dnu NIKDY domov nevpustím....
0 0
Chrome024 Chrome024

Chrome024 je offline (nepripojený) Chrome024

Asociácia osobného predaja ti asi nič nehovorí potom. Od 1.1.2015 je to v zákonníku práce. A pán Misoft, tak si potom len upratujte, ale poupratované nebudete mať nikdy. Vorwerk je v Nemecku po BMW, Mercedes, tretí po hodnotení spotrebitelmi. To už niečo váži, skôr či neskôr, Vorwerk bude mať každý. Taká je realita. Pretože s ním mám ja poupratované, a nerobím zbytočnú prácu. Mám ho 3 mesiace, a som maximálne spokojná. Zobrali sme ho od príjemného mladého pána, a každému ho môžem len odporučiť. Tiež sa venuem obchodu, ale s nehnutelnostami, Vorwerk je proste Topka u nás doma. Nie ako Rainbow, ktorí sme kúpili za nenormálnu sumu.
0 3

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať