Zavrieť

Porady

Prítomnosť pri oprave vozidla

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, či je niekde v zákone ustanovená možnosť byť prítomný pri oprave vozidla.
Ďakujem veľmi pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    RKaja Pozri príspevok
    Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, či je niekde v zákone ustanovená možnosť byť prítomný pri oprave vozidla.
    Ďakujem veľmi pekne
    Ahojky, v zákone to nieje nikde prikázané, žiadny zákon to nerieši,ale niektoré servisy to na požiadanie zákaznika umožňujú a keď ti to neumožnia, treba ísť do iného servisu-konkurencia je veľká...

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    RKaja Pozri príspevok
    Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, či je niekde v zákone ustanovená možnosť byť prítomný pri oprave vozidla.
    Ďakujem veľmi pekne
    Položím otázke opačne - je niekde napísané, že nemožno byť prítomný? V niektorých je to bez problémov, ide sa zdráhajú (napr. nepotrebujú "kontrolu" vykonaného výkonu). V takomto servise som apeloval tým, že prosím nie sú jediný servis, ak majú problém s prítomnosťou majiteľa vozidla (teraz nemyslím na týždňovú opravu, ale na bežnú kontrolu, alebo 1-3 hodinovú opravu)., môžem ísť inde. Povolili, ovšem niektorí požadovali podpísanie "reverzu" - že vstupuješ do ich opravárenských priestorov na vlastnú zodpovednosť a že neručia za prípadné škody (na zdraví a majetku)....

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    Stefan2005 Pozri príspevok
    Položím otázke opačne - je niekde napísané, že nemožno byť prítomný? V niektorých je to bez problémov, ide sa zdráhajú (napr. nepotrebujú "kontrolu" vykonaného výkonu). V takomto servise som apeloval tým, že prosím nie sú jediný servis, ak majú problém s prítomnosťou majiteľa vozidla (teraz nemyslím na týždňovú opravu, ale na bežnú kontrolu, alebo 1-3 hodinovú opravu)., môžem ísť inde. Povolili, ovšem niektorí požadovali podpísanie "reverzu" - že vstupuješ do ich opravárenských priestorov na vlastnú zodpovednosť a že neručia za prípadné škody (na zdraví a majetku)....
    Ale zasa sú to súkromné firmy a nikto ťa nenúti dať auto do toho ktorého servisu a nasilu sa tam nemožeš dostať-ak máš nejaký problém s tým alebo tým servisom, tak proste dáš auto do iného- je ich ako húb po daždi...

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    z hľadiska bezpečnosti a ochrany zdravia to servisy neumožňujú ,

    Položím otázke opačne - je niekde napísané, že nemožno byť prítomný? V niektorých je to bez problémov, ide sa zdráhajú (napr. nepotrebujú "kontrolu" vykonaného výkonu).
    btw. - ak by priniesol klient k účtovníkovi doklady a kontroloval ho, či mu všetko dobre zaučtuje, alebo mnoho iných príkladov kontroly práce
    Naposledy upravil hanelie : 29.06.09 at 06:05

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    hanelie Pozri príspevok
    z hľadiska bezpečnosti a ochrany zdravia to servisy neumožňujú ,
    Ja chodím k známemu, čo má servis ( je to aj moj klient)- urobí mi kávičku, dám si 3 cigaretky a idem domov...

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    hanelie Pozri príspevok
    z hľadiska bezpečnosti a ochrany zdravia to servisy neumožňujú...
    ... ale umožňujú, len niektoré chcú podpísať papier "na vlastnú zodpovednosť".
    A k tej kontrole vykonanej práce: môžem z vlastnej skúsenosti povedať, že aj v prípade osobnej prítomnosti nevykonajú všetky úkony (napr. pri výrobcom-importérom hradených pravidelných kontrolách), resp. x-známych má podozrenie, že im pri prvej kontrole (po 1.500 km) nevymenili olej...

    Prítomnosť pri oprave vozidla

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.