Zavrieť

Porady

podielové alebo bezpodielové vlastníctvo

Dobrý deň,
1/2 bytu vlastní môj manžel (kúpil ju ešte pred našim manželstvom) a druhú vlastní môj brat. Dávam dohromady darovaciu zmluvu, v ktorej mi môj brat daruje polovicu bytu. Nie som si však istá ako mám zadefinovať vzťah - resp. podiel, ktorý mi darovacou zmluvou vznikne. Brat s manželom nehnuteľnosť vlastnia v podielovom spoluvlastníctve v 1/2 ici. Daruje mi brat 1/2 bytu do podielového spoluvlastníctva v 1/2 - ici. Mám uviesť do zmluvy, že tým vznikne s manželom bezpodielové vlastníctvo?

Občiansky zákonník uvádza, že bezpodielové vlastníctvo je mimo darov. Bola by moja polovica súčasťou bezpodielového spoluvlastníctva s manželom? A jeho polovica, ktorú nadobudol kúpou ešte pred uzavretím manželstva je súčastou bezpodielového vlastníctva???
Ak viete poradte
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    Mám uviesť do zmluvy, že tým vznikne s manželom bezpodielové vlastníctvo?
    nie,
    darovaný podiel bude v tvojom výlučnom vlastníctve

    A jeho polovica, ktorú nadobudol kúpou ešte pred uzavretím manželstva je súčastou bezpodielového vlastníctva???
    takisto manželov podiel nie je v BSM

    do BSM patrí všetko, čo nadobudnete spolu počas manželstva s výlukou darovaných a zdedených vecí jednému z vás
    Naposledy upravil hanelie : 08.08.09 at 10:23

    podielové alebo bezpodielové vlastníctvo

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.