Zavrieť

Porady

Doklad o praxi kvalifikovaná osoba podľa stavebného zákona - drobné stavby?

Dobrý deň,

chcel by som si ´dočasne oplotiť pozemok. Podľa stavebného zákona stačí ohlásenie a treba k nemu priložiť doklad o kvalifikovanej osobe. Ak ako stavebník mám maturitu z oblasti stavebníctva a 6 rokov som podnikal v oblasti dokončovacích prác stavieb (voľné živnosti - maliar, sadrokartóny a iné) som kvalifikovaná osoba pre tento účeľ?

Ak áno, aké potvrdenie o praxi si mám vydať, ak už v danej oblasti 5 rokov nepodnikám (skončil som živnostník). Stačí ŽL + kópie faktúr z účta, ale vyplním čestné prehlásenie?

Ďakujem, za každú odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    Zákon nepredpisuje priložiť potvrdenie o praxi. Pridaj maturitné vysvedčenie a doklad - ŽL, že si v tomto smere podnikal.
    2) Jednoduché stavby a ich zmeny môže uskutočňovať stavebník sám pre seba svojpomocou, ak vedenie ich uskutočňovania vykonáva stavebný dozor. Na uskutočňovanie jednoduchých stavieb a ich zmien [§ 139b ods. 1 písm. b) a c)], drobných stavieb a ich zmien svojpomocou stačí, ak stavebník zabezpečí odborné vedenie ich uskutočňovania osobou, ktorá má vysokoškolské vzdelanie stavebného smeru alebo architektonického smeru alebo odborné stredoškolské vzdelanie stavebného smeru a najmenej tri roky praxe v odbore (ďalej len "kvalifikovaná osoba"), ak sám nespĺňa uvedené požiadavky.
    FilipMinarik Napisal som na stavebny urad, tak som zvedavy este aj na odpoved od nich.

    pretoze vo vacsine vyhlaseni kvalifikovanej osoby sa vyzaduju aj dokumenty....vid.

    http://www.trnovecnadvahom.sk/portal/tlaciva_su/04.pdf
    wagner Ale Ty sa drž zákona že máš odborné vzdelanie stavebného smeru a najmenej tri roky praxe v odbore. Tak neviem prečo by mali na úrade špekulovať nad tým, či spĺňaš alebo nie.

    Doklad o praxi kvalifikovaná osoba podľa stavebného zákona - drobné stavby?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.