Zavrieť

Porady

Zmena zapísaných údajov - súd odmietol vykonať zmenu v OR - potrebujem poradit....

potrebujem poradiť - Okresný súd BA I mi oznámil, že odmieta vykonať zmenu zapísaných údajov podľa môjho návrhu ktorý som podala ešte v decembri 2012. Jednalo sa o výmaz spoločníka a konateľa spoločnosti. V návrhu som podala všetky potrebné dokumenty a to:
-vyplnenú prílohu č.8 - 2x notárom overenú
-Valné zhromaždenie že sa zrieka spoločník spoločenstva a konateľstva zároven
-prerozdelenie obchodného podielu
-novú spoločenskú zmluvu

Súd mi oznámil že som nesplnila podmienky na vykonanie zápisu lebo som k návrhu nepriložila súhlas správcu dane so zápisom zmeny v osobe spoločníka do obchodného registra v dôsledku prevodu obchodného podielu udelené preádzajúcemu/nadobúdateľovi podľa osobitného predpisu + čestné vyhlásenie prevádzajúceho/nadobúdateľa s jeho úredne overeným podpisom, že nemá povinnosť doložiť návrh na zápis súhlasom správcu dane zmsle ust......

no akože mi vie niekto pomôcť s týmto, vôbec nechápem čo odo mňa vyžadujú a chcú....som zúfalá.....

Vopred ďakujem za pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

    Konateľ spoločnosti domenico.office
    Je to jasne napísané, že ste nepredložili súhlas správcu dane. K takémuto prevodu je nutné, aby správca dane súhlasil s prevodom obchodného podielu. Takže si treba vyžiadať takýto súhlas a priložiť ho k námietke.

    ANGELzBA je offline (nepripojený) ANGELzBA

    ANGELzBA
    Domenico.office - veľmi pekne ďakujem za reakciu.
    A ako vyzerá formulár? čo tam vlastne má byť napísané? som z toho už uplne zmotana a nestastna

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    ANGELzBA Pozri príspevok
    Domenico.office - veľmi pekne ďakujem za reakciu.
    A ako vyzerá formulár? čo tam vlastne má byť napísané? som z toho už uplne zmotana a nestastna
    Žiadosť o vydanie Súhlasu nájdeš na www.drsr.sk Pozri pozorne.

    romanova164 je offline (nepripojený) romanova164

    romanova164
    Ahojte, ja momentálne riešim niečo podobné, už sa to tu síce omielalo ale aj tak sa v tom vždy nejak stratím, len sa potrebujem uistiť či to riešim správne.
    Naši dvaja konatelia, ktorý sú zároveň aj spoločníci sa rozhodli odstúpiť z funkcií konateľov, ale spoločníkmi naďalej zostávajú. Valné zhromaždenie už prebehlo aj sa zvolil nový konateľ, len mám problém s dokumentmi, ktoré treba poslať na OR.
    Príloha 8. návrh na zápis zmeny.... 2x overená - to mi je jasné
    zápisnica z valného zhromaždenia - tiež má byť overená?
    sú potrebné aj listy od konateľov, že odstupujú z funkcie konateľov a tiež majú byť overené?
    niekde som sa dočítala, že je potrebný aj výpis z registra trestov nového konateľa - je to tak?
    je potrebné aj meniť niečo v spoločenskej zmluve a tiež to treba poslať na OR?

    Ďakujem za odpovede

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    romanova164 Pozri príspevok
    Ahojte, ja momentálne riešim niečo podobné, už sa to tu síce omielalo ale aj tak sa v tom vždy nejak stratím, len sa potrebujem uistiť či to riešim správne.
    Naši dvaja konatelia, ktorý sú zároveň aj spoločníci sa rozhodli odstúpiť z funkcií konateľov, ale spoločníkmi naďalej zostávajú. Valné zhromaždenie už prebehlo aj sa zvolil nový konateľ, len mám problém s dokumentmi, ktoré treba poslať na OR.
    Príloha 8. návrh na zápis zmeny.... 2x overená - to mi je jasné
    zápisnica z valného zhromaždenia - tiež má byť overená?
    sú potrebné aj listy od konateľov, že odstupujú z funkcie konateľov a tiež majú byť overené?
    niekde som sa dočítala, že je potrebný aj výpis z registra trestov nového konateľa - je to tak?
    je potrebné aj meniť niečo v spoločenskej zmluve a tiež to treba poslať na OR?

    Ďakujem za odpovede
    Podpisy na Zápisnici z MVZ nemusia byť overené
    Návrh do OR sa robí iba 1x
    Žiadny výpis z registra trestov netreba
    Doložiť úplné znenie spoločenskej zmluvy
    Podpisový vzor nového konateľa
    Tie listy nie sú potrebné o odstúpení, to založ do dokumentov spoločnosti

    Zmena zapísaných údajov - súd odmietol vykonať zmenu v OR - potrebujem poradit....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.