Zavrieť

Porady

Preddavková faktúra na prelome rokov

Dobrý deň,
prišla mi preddavková faktúra dňa 2.1.2008.
Dátum vystavenia: 17.12.2007, dátum splatnosti 31.12.2007.
Chcela som ju dať do roku 2007 - do záväzkov.
Zadala som preddavok, vypísala dátum prijatia (2.1.2008), dátum vystavenia (17.12.2007), dátum splatnosti (31.12.2007) a dátum dodania som vymazala - lebo je to preddavok.
Alfa mi ale stále vyhadzuje "Chybný mesiac" a nechce ma pustiť ďalej. Čo mám robiť? Mám to zadať do januára?
Vopred veľmi pekne ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    z hľadiska SW ti nepomôžem, ale zásadne som proti tomu evidovať preddavkové faktúry ako záväzky. Nič nebolo dodané - aké záväzky?
    Pokiaľ máš na mysli len nejaké zaevidovanie bez účtovania, tak pardon - nič som nepovedala.

    Zuzana2 je offline (nepripojený) Zuzana2

    Zuzana2
    Ďakujem Kejka - ako to robíš teda ty? Zaeviduješ iba platbu? Do PD to bude ako VNZD - bankový prevod. Potom keď príde faktúra, tú zaeviduješ do záväzkov a ID odúčtuješ VNZD mínusom a ďalším ID zaúčtuješ ako VOZD - úhrada záväzku?
    Prosím, poviete mi ešte niekto iný ako to robíte? Určite sa vyskytujú takéto prípady, len ja som sa s tým ešte nestretla.
    Vopred vďaka.

    Zuzana2 je offline (nepripojený) Zuzana2

    Zuzana2
    Zuzana2 Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    prišla mi preddavková faktúra dňa 2.1.2008.
    Dátum vystavenia: 17.12.2007, dátum splatnosti 31.12.2007.
    Chcela som ju dať do roku 2007 - do záväzkov.
    Zadala som preddavok, vypísala dátum prijatia (2.1.2008), dátum vystavenia (17.12.2007), dátum splatnosti (31.12.2007) a dátum dodania som vymazala - lebo je to preddavok.
    Alfa mi ale stále vyhadzuje "Chybný mesiac" a nechce ma pustiť ďalej. Čo mám robiť? Mám to zadať do januára?
    Vopred veľmi pekne ďakujem.
    Prosím, poradíte mi?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    nuž neuvedomila som si, že Alfa=JÚ..... to nie je moja parketa.
    Ale zhruba tak ako píšeš, až ked uhradíš,m vniká ti vlastne pohľšadávka, teda ako ty píšeš VNZD.
    a potom ostrú faktúru eviduješ ako záväzok ale zároven uhradíš tou zálohou a tak VNZD "presunieš" do VOZD.
    Ale techniku ti neviem povedať, neúčtujem JU.

    Zuzana2 je offline (nepripojený) Zuzana2

    Zuzana2
    Ďakujem KEJKA. Skúsim tú otázku dať do témy JÚ, snáď mi niekto "z praxe" odpovie.

    Preddavková faktúra na prelome rokov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.