Zavrieť

Porady

Internetové obchody a nespoľahliví nakupujúci

Mám otázku na majiteľov internetových obchodov. Viaceri sa už stretli so zákazníkmi, ktorí si napríklad objednajú tovar a potom nepreberú a nekomunikujú. Prípadne sa vyskytnú aj neplatiči.

Neskúsime si urobiť takú vlastnú, neverejnú databázu?
Usporiadat
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
Nieco ako blacklist telekomunikacnych spolocnosti?
0 0
dragan.michal dragan.michal

dragan.michal je offline (nepripojený) dragan.michal

Normalne by som umiestnil na stránku sekciu "neplatici" a uverejnil ich tam meno. Bez hamby
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

dragan.michal Pozri príspevok
Normalne by som umiestnil na stránku sekciu "neplatici" a uverejnil ich tam meno. Bez hamby
ja ich nemam vela, u mna to je skor vynimka. Dnes sa mi vrátila jedna zásielka a to je po 3 rokoch fungovania tretia v poradi, tam nemám nejak strach.

Mna len napadlo, ze je tu viac obchodov s rovnakym sortimentom a či to ti istí jedinci neskúšajú postupne vo viacerých.


Lianka Pozri príspevok
Nieco ako blacklist telekomunikacnych spolocnosti?
No možno niečo také, je to len počiatočný nápad, možno keby sa vyjadrili viacerí, prišli by sme na nejaké vyhovujúce riešenie.
0 0
silviamb silviamb

silviamb je offline (nepripojený) silviamb

Mne minuly tyzden prislo do mailu, ze niekto pracuje na "ciernom zozname" neplaticov a ze sa do toho mozem zapojit - dat si logo na svoju stranku. Ze to ma byt pre predajcov a ale aj pre zakaznikov, aby videli, kto ako vybavuje objednavky. Hacik je ten, ze som sa nic nedozvedela o tom, kto je za tym, pripadne nejake hlbsie informacie. Na druhej strane ani som po tom nepatrala, kedze v obchodnych podmienkach mam uvedene, ze udaje o zakaznikovi nebudem nikomu poskytovat s vynimkou posty. Takze ma napadlo, ci je to "koser" v sulade s ochranou osobnosti, keby niekto urobil taky zoznam a zverejnil ho niekde na webe. Aj ked myslienka je to dobra...
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

silviamb Pozri príspevok
Mne minuly tyzden prislo do mailu, ze niekto pracuje na "ciernom zozname" neplaticov a ze sa do toho mozem zapojit - dat si logo na svoju stranku. Ze to ma byt pre predajcov a ale aj pre zakaznikov, aby videli, kto ako vybavuje objednavky. Hacik je ten, ze som sa nic nedozvedela o tom, kto je za tym, pripadne nejake hlbsie informacie. Na druhej strane ani som po tom nepatrala, kedze v obchodnych podmienkach mam uvedene, ze udaje o zakaznikovi nebudem nikomu poskytovat s vynimkou posty. Takze ma napadlo, ci je to "koser" v sulade s ochranou osobnosti, keby niekto urobil taky zoznam a zverejnil ho niekde na webe. Aj ked myslienka je to dobra...
rozhodne by ten zoznam nebol na web, to by bola len taka interna vec
0 0
spilo spilo

spilo je offline (nepripojený) spilo

toto nieje zlý nápad, popíšte mi aké moduly a funkcie by ste tam chceli ja sa na dovolenke pokúsim niečo zbúchať (nie priatelku )
čo by sa malo zobrazovať pri neplatitelovy
0 0
dragan.michal dragan.michal

dragan.michal je offline (nepripojený) dragan.michal

podla mna by sa malo vytvorit obcianske zdruzenie, kde by boli zdruzený podnikatelia ktorí by si navzajom prepajali informácie o neplaticoch. Jednalo by sa vlastne o interne informácie v rámci obcianskeho zdruzenia. Verim, že by to malo uspech. Pravdaze, obcianske zdruzenie nemoze fungovat bez financnej podpory clenov. ked som to tak predbezne zratal, vyslo mi to na 100€ na rok. Co nie je na zahodenie.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

dragan.michal Pozri príspevok
podla mna by sa malo vytvorit obcianske zdruzenie, kde by boli zdruzený podnikatelia ktorí by si navzajom prepajali informácie o neplaticoch. Jednalo by sa vlastne o interne informácie v rámci obcianskeho zdruzenia. Verim, že by to malo uspech. Pravdaze, obcianske zdruzenie nemoze fungovat bez financnej podpory clenov. ked som to tak predbezne zratal, vyslo mi to na 100€ na rok. Co nie je na zahodenie.
http://www.saec.sk/
0 0
dragan.michal dragan.michal

dragan.michal je offline (nepripojený) dragan.michal

To je sice fajn, ale to je asociacia pre elektronicky obchod. Neviem ci sa tam mozem dat napr. ked nemam e-shop. A neviem ci tam eviduju navzajom neplaticov.

Ja som mal skor na mysli zdrzuenie kde by sa mohli registrovat firmy, bol by vytvorený web a po prihlaseni by si mohla zadat kto nezaplatil a podobne. Nasledne keby sa prihlasil niekto iny tak by si mohol overit ci jeho ´partner niekomu inemu uz nezaplatil.
0 0
Filip Glasa Filip Glasa

Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

Založil som Finstat.sk
pri 1% neprevzatých zásielok je to zbytočné. Jednoduchšie je každému napr. zavolať a tak preveriť, či má naozaj záujem. Trebars u drahších tovarov, ktoré nemáte skladom a potom by vám vyseli zbytočne na sklade.
0 0
ami2 ami2

ami2 je offline (nepripojený) ami2

dragan.michal Pozri príspevok
To je sice fajn, ale to je asociacia pre elektronicky obchod. Neviem ci sa tam mozem dat napr. ked nemam e-shop. A neviem ci tam eviduju navzajom neplaticov.

Ja som mal skor na mysli zdrzuenie kde by sa mohli registrovat firmy, bol by vytvorený web a po prihlaseni by si mohla zadat kto nezaplatil a podobne. Nasledne keby sa prihlasil niekto iny tak by si mohol overit ci jeho ´partner niekomu inemu uz nezaplatil.
Obávam sa ,že by sa našli aj taký,čo by chceli zámerne ublížiť./Konkurencia? /
0 0
Vlado75 Vlado75

Vlado75 je offline (nepripojený) Vlado75

Ahoj, mne sa ten nápad páči, v princípe sa jedná o blacklist viazaný asi na telef.číslo, keďže si skoro každý objednávky pred expedovaním preveruje ešte telefonicky. Myslím že by som na to vedel zohnať aj peniaze...
0 0
MatoB MatoB

MatoB je offline (nepripojený) MatoB

Dodnes nevyriešená záhada... ...viac
hmm nechcem sa vam do rozhovoru montovat ale clovek co ma nieco v hlave pouvazuje nad tym ze ked ma na stranke v objednavkovom formulari kolonku "Tel. č." tak na to tel. č. ked si niekto objedna tovar zavola a overi si udaje a nie odosle tovar bez overenia a mam pocit ze blacklist je max. zbytočny nakolko takyto kreteni co si robia srandy s e-shopov pozmenia meno, priezvisko, tel.č. a vytvoria fiktivny mail.
Naposledy upravil MatoB : 22.07.09 at 20:04 Dôvod: lebo medved na 4 je maco
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
tel. overenie ti velmi nepomoze, mne sa nie jeden krat stalo, ze som cez telefon urobil objednavku, v ten den som to odoslal, ale ten clovek si to neprevzal, neviem kolko mas skusenosti, ale jednoducho existuju "zakaznici" ja ich nazyvam "spekulanti"
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Trošku budem mimo témy , ale práve preberám účtovníctvo internetového obchodu... poraďte mi, že ako riešite faktúry, ktoré ste vystavili k odoslanému tovaru a tento nebol zákazníkom prebraný?
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

DanielaSĽ Pozri príspevok
Trošku budem mimo témy , ale práve preberám účtovníctvo internetového obchodu... poraďte mi, že ako riešite faktúry, ktoré ste vystavili k odoslanému tovaru a tento nebol zákazníkom prebraný?
dobropisom. A najlepšie extra číselný rad.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Dáši ďakujem za radu....
0 0
jozefm30 jozefm30

jozefm30 je offline (nepripojený) jozefm30

Moj nazor k tejto "asociacii" je asi taky ze 1-2 spolocnosti videli ze to su ciste peniaze bez prace. Cital som mnoho clankov ze to nema ziadny zmysel platit tie poplatky. Mozno 1 z 500 zakaznikov da na to ze mate ten baner na stranke.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

jozefm30 Pozri príspevok
Moj nazor k tejto "asociacii" je asi taky ze 1-2 spolocnosti videli ze to su ciste peniaze bez prace. Cital som mnoho clankov ze to nema ziadny zmysel platit tie poplatky. Mozno 1 z 500 zakaznikov da na to ze mate ten baner na stranke.
ja si stále nemôžem pomôcť, ale u nás sa hovorilo: spolky - čertove volky

Ja by som do toho nevstúpila. A nepáči sa mi, že niektoré povolania musia takéto spolky podporovať. Ale to je môj osobný názor.
0 0
MatoB MatoB

MatoB je offline (nepripojený) MatoB

Dodnes nevyriešená záhada... ...viac
padro Pozri príspevok
tel. overenie ti velmi nepomoze, mne sa nie jeden krat stalo, ze som cez telefon urobil objednavku, v ten den som to odoslal, ale ten clovek si to neprevzal, neviem kolko mas skusenosti, ale jednoducho existuju "zakaznici" ja ich nazyvam "spekulanti"
A aky bol dovod neprebratia tovaru?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať