Zavrieť

Porady

dodatočné DP - daň. bonus

Prosím Vás ako má vypísať dod. DP za rok 2007 a 2008? Zmena je len v daňovm bonuse, keďže živnostník si uplatnil bonus len na vlastné dieťa a mal možnosť aj na dieťa ktoré má eho manželka v opatrovníctve, ale neuplatnila si naň daň. bonus ona, kedže je na rodič. dovolenke. Ostanú všetky riadky tak ako boli v riadnom daň prznaní a vyplním len odd. XI, alebo opravím aj riadky 92,95 a 96? ˇMám v tom chaos. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Riadky v DDP vyplnis spravne. A rozdiely oproti riadnemu DP vycislis v XI. oddieli.

    otázka je offline (nepripojený) otázka

    účtovníčka otázka
    Ako napísala Lianka a v odd.XI vyplníš len riadok 111, na ktorom bude vyčíslená výška DB na to 1 dieťa ( to je ten rozdiel ).

    LILI3107 je offline (nepripojený) LILI3107

    LILI3107
    no len potom mi to nejak nesedí. v r. 2008 mal na r.91-daň povinnosť -6889,- na r. 92 - nárok na DB -6822,-, tak v r. 93 - daň. povinnosť znížená o DB - mal 67,- - ktoré aj zaplatil. Teraz ked mi r. 91 ostane a na r. 92 dám 13 644,- tak mi potom vyjde až r. 95 -13644,- a na r. 96 - suma DB na poukázanie vyjde suma 6755,-. a to by malo ísť aj do r. 111. Len nerozumiem prečo by mali vrátiť 6755,- a nie tých 6822 - keďže on už tých 67,- zaplatil. akoo to teda vlastne je?

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Pozrela som na to, podla mna dobre to mas. Vratia mu 6 755 Sk danovy bonus.

    Tych 67 Sk by som ziadala extra listom - ziadost o vratenie preplatku na dani, prip. zapocitanie s inou danou.

    dodatočné DP - daň. bonus

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.