Zavrieť

Porady

Ako na zahraničné platby? Ktorá banka?

Poprosil by som Vás, ktorí máte väčšie skúsenosti s platbami do/zo zahraničia (konkrétne Česká a Maďarská republika), ohľadom toho, cez ktorú banku sa najviac oplatí posielať a dostávať úhradu za služby - hlavne z hľadiska poplatkov. Ja mám učty v SlSp a.s. a VÚB a.s.

Počul som, že vraj Erste banka (čiže aj SlSp) má relatívne nízke poplatky a ešte ČSOB.

Veľakrát sa jedná len o smiešne malé sumy v prepočte okolo 500 Sk.

Ďakujem vopred.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    rickman je offline (nepripojený) rickman

    rickman
    Skus presadit u svojho dodavatela/odberatela platbu kartou a na poplatky sa ... (teda ak sa platba kartou hodi)...

    linko1 je offline (nepripojený) linko1

    :-) linko1
    ja platím cez pay pay ale len súkromné platby a som spokojná poplatok do zahraničia je cca 6korún

    luigi72 je offline (nepripojený) luigi72

    luigi72
    rickman Pozri príspevok
    Skus presadit u svojho dodavatela/odberatela platbu kartou a na poplatky sa ... (teda ak sa platba kartou hodi)...
    Ako myslíš tú platbu kartou?
    Jedná sa o drobné služby, ktoré sa fakturujú.

    luigi72 je offline (nepripojený) luigi72

    luigi72
    linko1 Pozri príspevok
    ja platím cez pay pay ale len súkromné platby a som spokojná poplatok do zahraničia je cca 6korún
    Velmi drobné platby do zahraničia som súkromne zvykol cez PayPal, ale firemne to nemôžem...

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    linko1 Pozri príspevok
    tuším ešte ČSOB má nízke poplatky, ale to len asi do Čiech...
    Pokiaľ viem tak iba v rámci CSOB - SR/CR. Do inej českej banky sú aj tam poplatky.

    Maronni je offline (nepripojený) Maronni

    Maronni
    Ja mam skusenost iba s VUB, lebo SLSP je drahsia. Internet banking je lacnejsi ako fyzicka ucast v banke asi o 30%. Prepokladam, ze cena rastie aj od sumy ktoru platis a zaroven su tu este poplatky za sprostredkovanie tychto platieb v oboch bankach na tarchu klientov a otazka ako si tieto naklady medzi sebou rozdelia.

    rickman je offline (nepripojený) rickman

    rickman
    luigi72 Pozri príspevok
    Ako myslíš tú platbu kartou?
    Jedná sa o drobné služby, ktoré sa fakturujú.
    Ako si spominal - napr cez PayPal. Preco by si ho nemohol pouzivat? Pokial uctujes v PÚ, tak si sprav analyticky ucet 221/00x alebo to preuctovavaj. Skus ho nahlasit na danovy urad a mas vybavene. Ako cislo uctu by som uviedol e-mailovu adresu cez kt sa prihlasujes, dopisal tam sidlo a kontaktne udaje na PP. Nech si riesia a kontroluju co chcu... Ved aj PP ucty sa delia na personal, premier a business s tym, ze aj premier je na business...

    Pri PP mas potom 3,4% + 0,35E poplatky. S tym, ze 3,4% moze byt za urcitych okolnosti nizsie. Za akych - to neviem .

    Nedavno vznikla aj sluzba Google Checkout. Malo by to byt presne o tom istom co PP, neviem neskusal som to - no casom to moze byt (pokial uz nie je) aj v slovencine...

    Potom su este sluzby site na mieru pri tej platbe kartou. Na tie som sa pytal teraz nedavno, no odpoved este neprisla.. Takze neviem ako je to s poplatkami v tomto pripade.

    Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

    Založil som Finstat.sk Filip Glasa
    Erste má nízke poplatky v rámci svojej skupiny, rovnako ako iné banky. Záleží teda na krajine a na tom akú má partner banku. Najlepšie je ale "súkromný účet" na pay pal. Ten je zadarmo a je jedno či je to aj na podnikanie pokiaľ nepresiahneš určitú hranicu platieb a ich výšku.

    luigi72 je offline (nepripojený) luigi72

    luigi72
    Mám JÚ.

    Mám jednu čisto hypotetickú otázku:
    Čo by sa stalo, keby som neuvádzal PayPal účet ako svoj, len by som preúčtovával cez ten účet platby.
    Príklad: zahraničný zákazník pošle úhradu na PayPal účet, prevediem na svoj a zaúčtujem ako platbu , úhradu od zákazníka.
    Taktiež opačne: úhradu faktúry do zahraničia by som poslal na PayPal a odtiaľ na účet zahraničného partnera.
    Problém by mohol nastať vtedy, keby skontrolovali, čí je ten PayPal účet.

    Takže asi do Čiech budem cez ČSOB a do Maďarska cez SlSP (Erste bank). Asi to bude najlepšie.

    Čo hovoríte na mBank?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.