Zavrieť

Porady

Jedná sa v tomto prípade o čiernu prácu?

Fyzická osoba, evidovaná na úrade práce vykonáva prácu takého charakteru, že vo svojej domácnosti masíruje svojich známych - samozrejme za peniaze. Na túto prácu pochopiteľne nemá živnosť, neplatí žiadne dane ani odvody. Je možné toto považovať za čiernu prácu? Je možné túto osobu niekde nahlásiť?
11 komentárov     zbaliť
buchač Bodaj by žila ešte tá moja známa...určite by som ju nebonzol. Neskutočne neskutočné mala ruky.
alaya1 Ta zavist a neprajnost....
veronikasad Podla poslednej reakcie to na závisť nevyzerá
jslancik ktorej poslednej reakcie? od "where"?
veronikasad ano, zle som si všimla nick, možno ide o tu istú osobu
where Úsmevné, keby išlo o where, ten bude skôr masírovať ako tu sledovať príspevky. Či nie?
alaya1 V zivote by som nikoho nenahlasila, ved moze si dat zaplatit len za material, co pouzije- a robit to zdarma, ako laskavost.
Je smutne, ako su ludia neprajni.
where Takto vykonávajú masérske práce skôr ŤZP, privyrábajú si ako môžu, alebo invalidi, slepci a pod.
A chodia k nim práve ľudia, ktorí si nemôžu dovoliť ceny v maser. salónoch, ale nižšie zhruba o 50%, to sú ešte schopní utiahnuť. Takže chorí pomáhajú chorým.
V čakárni u fyzioterapeuta v zdrav. zariadení. Jeden pacient medzi rečou spomenie, akého má dobrého maséra. Do 20 min. ho takmer všetci ostatní pacienti postupne poprosia o t.č. Väčšinou ide o dôchodcov.
Že nevidíš ďaleko väčšie úniky, asi neprekáža.
Tweety To je síce pekné ale aj tak na takúto činnosť treba mať povolenia.
Tweety Ak chýbajú, ide o nedovolené podnikanie.
where Ja sa už nad takýmito vecami nepozastavujem, pretože ich je veľa a ich tendencia bude skôr stúpať, ako klesať. Tu si už pomaly robí každý čo chce.
Ktovie, koľkí "svätí" sem prispievajú.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jakubzemko je offline (nepripojený) jakubzemko

    jakubzemko
    Neplatenie daní sa dá nahlásiť tu Otázka je, či sa nájde svedok, ktorý by dosvedčil, že fyzická osoba sústavne masíruje iné osoby za účelom dosiahnutia zisku. Tiež bude zaujímavé dokazovanie, či nejde o príležitostnú činnosť. Ak ak ide o príležitostnú činnosť ešte zaujímavejšie bude dokázať, že príjem fo presiahol 500 eur. Ja by som napríklad svojho známeho nenabonzoval
    Nahlásiť ale môžete a to dokonca anonymne https://www.financnasprava.sk/sk/kontakt/kufs

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Nejde o čiernu prácu. Ide o nelegálne podnikanie. A je to trestné.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    misoft Ako som čítal ten popis - je tam toho omnoho viacej, za čo by sa mal zodpovedať. Ako si napísal - nelegálne podnikanie. Nemá na to ani živnosť.
    Ďalej neodvádzanie daní - daňový únik.
    Neodvádzanie odvodov a poistného.
    Porušovanie hygieny - hygienici by si zgustli. ÚDZS by si tiež zgustol.
    Ajajaj.... veď ten nezamestnaný evidovaný... by sa nedoplatil.... nevraviac o zázname v registri trestov....
    where Aké porušovanie hygieny? Bol si u neho? Bodaj by bola taká hygiena v každom zariadení, určených pre zákazníkov, počnúc reštauráciami, končiac MHD.
    misoft http://www.uspesne-podnikanie.sk/vse...nie-od-hygieny
    On navyše pracuje a dotýka sa priamo ľudského tela!
    Má to od hygieny schválené? Nie? tak PORUŠUJE, nevraviac o ostatnom, kde porušuje všetko, čo sa porušiť dá....
    where Škoda, že sa pri takýchto argumentoch neprihliada pri prostitúcii.
    profesional Možno sa ti to bude zdať ako daňový únik, ale nie je. Daňový únik by to bol vtedy, keby mal živnosť. Zákon o dani z príjmov taxatívne vymedzuje zdaniteľné príjmy. Príjmy z trestnej činnosti tam uvedené nie sú. Tj. ani z dealovania drog nemusíš platiť dane. Nie každý príjem je zdaniteľným príjmom. V podmienkach ako to robí, nejde o podnikanie, ale o trestnú činnosť.
    jakubzemko Nie je pravda, že zákon o dani z príjmov taxatívne vymedzuje zdaniteľné príjmy, "Zdaniteľným príjmom je príjem, ktorý je predmetom dane a nie je oslobodený od dane podľa tohto zákona ani medzinárodnej zmluvy, . Predmetom dane daňovníka s neobmedzenou daňovou povinnosťou je príjem (výnos) plynúci zo zdrojov na území Slovenskej republiky a zo zdrojov v zahraničí." Z uvedeného vyplýva, že aj príjmy z trestnej činnosti sú zdaniteľným príjmov v prípade ak nie sú oslobodené od dane z príjmov. Neviem o tom, že príjmy z dealovania drog by boli od dane oslobodené v zákone o dani z príjmov a predpokladám, že nenájdete ani medzinárodnú zmluvu, ktorá by takéto príjmy od dane z príjmov oslobodila Takže keď ich budete náhodou dosahovať, tak ich treba dať v daňovom priznaní do kolonky "Iné"
      zbaliť

    Jedná sa v tomto prípade o čiernu prácu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.