Zavrieť

Porady

ipomea sweet caroline - purpure

chcel by som sa opytat..."niekedy v lete som si zakupil tuto nadhernu tahavu rastlinku, dari sa jej k mojej radosti....pestujem ju na balkone" na internete som sa docital ze je mozno pestovat aj vonka v zahone alebo aj v kvetinaci to je oke

ale rad by som sa opytal ako je to s prezimovanim..lebo o tom som sa uz vela nedocital ..kto by mi vedel poradit kto uz ma s tym skusenosti
...ci ju mam nechat na balkone kym jej listy neopadaju a potom ju zostikat a nechat na balkone prezimovat....alebo urobit to iste ale dat ju dnu ....kto viete prosom poradte vopred za rady dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Silvernola je offline (nepripojený) Silvernola

    Silvernola
    Valčake Pozri príspevok
    Ja tak viem, že je to jednoročka. Mýlim sa?
    V podstate je to druh batátu - sladkého zemiaka. Niekedy tvorí aj pododné hľuzy. Nie je to jednoročná rastlina, ktorá vyklíči zo semena, prinesie plody a prirodzene zahynie (ako napr. obilie). Za vhodných podmienok rastie stále - ako napríklad aj rajčina - vydrží niekoľko rokov.
    Za pokus by podľa mňa stálo skúsiť ju prezimovať v svetlej a chladnej miestnosti. U nás v zime nebýva ani tak problémom málo tepla (v interiéri skôr napoak), ale málo svetla. Tomu treba prispôsobiť ostatné podmienky. V žiadnom prípade nevydrží ani nižšiu teplotu - je to tropická rastlina. Po prezimovaní asi nebude vyzerať lákavo (pozor na škodcov), ale na jar ju zrež, mala by obraziť. Ja podobne prezimovávam pepino. Držím palce.

    ipomea sweet caroline - purpure

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.