Zavrieť

Porady

Kolko cm izolacie do prekladov?

Ahojte,
Staviame z Heluz Family 44 a robime teraz preklady Heluz, mam kupeny polystyren hr. 6cm do prekladov, myslite ze staci ho dat iba 1 vrstvu medzi prvy a druhy preklad? (preklad hr. 7cm, polystyren 6cm, 10 cm betonu, 3x preklad hr. 7cm = 7preklad+6polystyren+10beton+21preklad=44cm hrubka steny. Alebo je potrebne kvoli lepsej izolacii davat ho v dvojitej vrstve? (7preklad+12polystyren+4beton+21preklad)?
Beton davame samozrejme aj so zelezom na spevnenie.
Aky by tam mohol byt rozdiel v tepelnom odpore?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    andiablo je offline (nepripojený) andiablo

    andiablo
    no daj tam 2x6cm polystyrénu a zvyšok dorež alebo dofukaj pur penou. Určite to je lepšie ako vylievať betónom a podšalovať to

    dasoft je offline (nepripojený) dasoft

    ITckar, ucitel... dasoft
    Ono podsalovane to uz je ide len o to, ci by to na izolaciu dostacovalo tych 6 cm polystyrenu. Na stranke heluz.sk je aj takato alternativa (1xpreklad, 6cm polystyren, 4x preklad) ale aj alernativa 1xpreklad, 12cm polystyren, 3x preklad) ale nie je tam spisany rozdiel v tepelnej izolacii. Kedze steny mam z Family 44 a nechcem uz zateplovat, preto sa pytam...

    andiablo je offline (nepripojený) andiablo

    andiablo
    dasoft Pozri príspevok
    Ono podsalovane to uz je ide len o to, ci by to na izolaciu dostacovalo tych 6 cm polystyrenu. Na stranke heluz.sk je aj takato alternativa (1xpreklad, 6cm polystyren, 4x preklad) ale aj alernativa 1xpreklad, 12cm polystyren, 3x preklad) ale nie je tam spisany rozdiel v tepelnej izolacii. Kedze steny mam z Family 44 a nechcem uz zateplovat, preto sa pytam...
    tak tam daj 2x EPS

    dabratranec je offline (nepripojený) dabratranec

    dabratranec
    No mrkni sa na toto:
    http://www.porada.sk/t144095-pocet-prekladov.html
    Ja som to urobil takto. Nad tieto preklady som dal do vencovej výstuže naspodok 3 prúty 14ocel s presahom 50cm na každú stranu (vytvoril som tak premostenie ktoré odľahčí tým dvom prekladom). Pre istoru som širšie otvory (nad 1,5m) ešte podoprel=stojka + hr.doska (do téčka) aby som zachytil tiaž pokiaľ nie je betón vyzretý + aby betón nevytlačil polystrén.

    Kolko cm izolacie do prekladov?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.