Zavrieť

Porady

Ide o hrubé porušenie alebo menej závažne porušenie pracovnej disciplíny?

Potrebujem poradiť máme dvoch zamestnancov ktorí minulý týžden v pracovnom čase hrali na pracovisku futbal existuje o tom video záznam. Tí istí zamestnanci tento týžden svojvoľne opustili pracovisko a na druhy den sa dali na truc vypisan na PN. Môžeme s nimi skončiť pracovný pomer za hrube porušenie pracovnej disciplíny? alebo musím dorobiť prve napomenutie a následne dať výpoved s vypovednou dobou?
3 komentárov     zbaliť
veronikasad V pracovnej pozícii pracujú ? Futbal a opustenie pracoviska bolo počas prestávky na obed?
enajka nie obdive veci boli v riadnom pracovnom case
ivka70 a mate takuto "cinnost" definovanu ako zavazne porusenie prac. discipliny, a boli o tom zamestnanci vedome pouceni?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sibalka je offline (nepripojený) sibalka

    Personálne poradenstvo, audit a nastavenie pracovnej dokumentácie, personálnych procesov a celkovej personálnej agendy pre menšie a stredne veľké spoločnosti, nábory a zamestnanecké prieskumy. ...viac sibalka
    K okamžitému skončeniu sa pristupuje len veľmi výnimočne a v prípade súdneho sporu by súd s veľkou pravdepodobnosťou toto považoval za nedostačujúci dôvod (na súde neprešli už omnoho závažnejšie dôvody). Takže do toho by som neišla a riešila by som to upozornením na porušenie pracovnej disciplíny (pozor na termíny a doručenie, keďže sú na PN). Zároveň, keďže na PN nastúpili zo vzdoru, poslala by som im aj kontrolu zo sociálky.

    Ide o hrubé porušenie alebo menej závažne porušenie pracovnej disciplíny?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.