Zavrieť

Porady

hríby

Mohol by mi niekto poradit ako ususit hriby v elektrickej trube? Raz som to skusala a ostala mi z nich len kasa V takomto pocasi sa to asi inac neda...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Marsyl Pozri príspevok
    Mohol by mi niekto poradit ako ususit hriby v elektrickej trube? Raz som to skusala a ostala mi z nich len kasa V takomto pocasi sa to asi inac neda...
    Hríby netreba sušiť v trúbe, tam ich len upečieš. V interiéri sa usušia v každom počasí. Treba ich len nakrájať na cca 5 mm plátky a rozložiť najlepšie na plachtu. Do 2-3 dní sa vysušia. Ja to suším na sušiaku na prádlo, na ktorý rozprestriem plachtu.

    Alebo musíš mať sušičku ovocia, tam to ide rýchlejšie.

    premiko je offline (nepripojený) premiko

    premiko
    - suhlasim, v interieri bez problemov, doporucujem i staru zaclonu, lepší prestup vzduchu, uschnu este rychlejsie ...

    Marsyl je offline (nepripojený) Marsyl

    Marsyl
    Ja tiez susuim vzdy hriby bud na slniecku alebo v horsich pripadoch, ked prsi aj v interieri. Lenze ideme na dovolenku a bojim sa tu nechat lezat hriby cely tyzden kvoli mucham,...

    kunkelovaa je offline (nepripojený) kunkelovaa

    kunkelovaa
    Môžeš ich aj zamraziť. Ja zvyčajne očistené prevarím, nechám vychladnúť a dám do mrazničky. Je to rýchlejšie než sušenie.

    legolas je offline (nepripojený) legolas

    muž legolas
    Marsyl Pozri príspevok
    Mohol by mi niekto poradit ako ususit hriby v elektrickej trube? Raz som to skusala a ostala mi z nich len kasa V takomto pocasi sa to asi inac neda...
    Nevešaj hlavu, dá sa to aj v rúre, ale nastav si teplotu na 40°C urobíš takzvané predsúšenie , no a potom ich necháš ešte v izbe dosúšiť. Je tu pri tom len jedna malá chybička krásy, ak máš dubáky tak Ti trošku zhnednú, nebudú také biele ako keď ich sušiš na slniečku.

    Kazu je offline (nepripojený) Kazu

    Kazu
    A medzi dvierka strčím varešku, aby mohla para vycházať. Ak sú dvierka zatvorené, hríby sa pečú vo vlastnej šťave

    pohodička je offline (nepripojený) pohodička

    pohodička
    Veľmi dobré je sušenie pri krbe. Sú rýchlo suché a majú peknú farbu. My takto sušíme už viac rokov a sme veľmi spokojní.

    kargo je offline (nepripojený) kargo

    technický typ kargo
    Ak musíte usušiť hríby v interiéri, pred tým než ich uskladníte vložte ich na pol hodiny do rúry nastavenej na 50 stupňov.
    Ak zmrazujete surové hríby a nechcete prísť o časť chuti a arómy obváraním použite mikrovlnku. Pokrájané hríby treba rozprestrieť na tanieri do tenkej vrstvy a dobre prehriať. Orientačne je to 1 min. pri 750W. (50 sek. pri 900W )

    pohodička je offline (nepripojený) pohodička

    pohodička
    Hríby nájdeš v lese, teraz rastú. V okrese Humenné a Medzilaborce všade. Takže ešte musíš napísať, kde ich môžeš a chceš hľadať a určite sa nájdu šikovní poraďáci, ktorí ti poradia.

    branislavp je offline (nepripojený) branislavp

    branislavp
    Ďakujem za radu, ale ja by som potrebovala poradiť v okolí Žiliny kde rastie veľa hríbov a hlavne, aby som sa nestretla s medveďom.
    Ďakujem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.