Zavrieť

Porady

aké sú priemerné mesačné náklady v BA v 4izb. byte na 4 osoby?

Zaujímalo by ma, aké sú priemerné mesačné náklady v BA v 4izb. byte na 4 osoby za plyn, elektrinu a vodu ak sme mali v podnájme vlastný plynový kotol? Máme vysoké nedoplatky, prenajímateľ platil za nás mesačne 120 € a nevieme koľko počet osôb mal v byte nahlásených.
8 komentárov     zbaliť
ivka70 120 eur aj s elektrinou a plynom alebo len poplatky do fondu oprav?
felicita87 120 € za elektrinu, plyn a vodu
ivka70 A za co su nedoplatky?
Lebo ak na vodu boli merace, ani jedna z tychto poloziek nezavisi od poctu prihlasenych osob.
Ale zasa, ak sa plynom vykuruje, tak 120 eur je za plyn elektrinu a vodu mesacne malo, podla mna.
felicita87 a ktore polozky zavisia od poctu osob zijucich v byte? a co sa priemernych nakladov tyka, tak podla RK ci prenajimatelov na internete sa naklady v Novom meste pohybuju +/- 250 €.
ivka70 To je otazka, moze to byt rozne. Ak oto maju schvalene.
Moze byt osvetlenie spolocnych priestorov, vytah, ak nie su merace na vodu, tak rozpocitanie vody, upratovanie, odvoz smeti a pod.ale nemusi byt ani jedna z tychto poloziek. My napr. nemame ziadnu v byte rozpocitavanu na osobomesiace.
felicita87 chapem. ale v tych 120 € nie su zaratane tieto polozky. a na 4 izb. byt v novom meste o rozlohe cca 100m2 sa mi to zda malo.
ivka70 Ja si myslim, ze si pleties pojmy.
Plyn a elektrika nie su v zalohovych platbach bytoveho domu.
Ak je 120 eur zaloha na platby bytu, tak je 120 eur dost. Platime za 3-izbovy s 3 ludmi 105 eur a je v tom aj tepla voda a kurenie, ktoru si v tom vasom byte "vyrabate"sami a kazdy rok nam vracaju vo vyuctovani nejake peniaze. ale plyn a elektirna do toho nepatria, tie sa zalohuju ja uctuju zvlast.

Ale ved si od majitela vyziadajte rozpis rozuctovania, ak to chcete vedeit presne, co a kde platil a kde vznikli nedoplatky.
lujza.j Iba byt..3 osoby...214.e_ + ostatok....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    kopretinka 19.04.16 10:46 odstránil(a) z Porady

    aké sú priemerné mesačné náklady v BA v 4izb. byte na 4 osoby?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.