Zavrieť

Porady

BSM potrebujem pomoc !!!

Ahojte poraďáci, potrebujem pomoc s BSM po rozvode.Som 1, 5 roka po rozvode. Počas manželstva bola nadobudnutá nehnuteľnosť s pomocou hypo. Po rozvode som sa odsťahovala aj s deťmi do podnajmu. Ex býva v nehnutelnosti. 1,5 roka spláca hypo a energie sám, nakoľko ja platím vysoký podnájom za byt. Hodnota nehnuteľnosti cca 60 000 Eur. Hypo zostava vyplatiť nejakých 24 000 eur aj s úrokmi. Ex sa chce dohodnuť, ale nechce mi dať plnú polovicu sumy(chce mi dať 3000 eur slovom tritisíc eur ). Na čo vlastne mám nárok a ako mám postupovať, aby som s deťmi nezostala na ulici??? prosím poraďte....ďakujem úprimne za každú jednu odpoveď. Verím, že veľa maminiek a žien je v podobnej, neraz horšej situácii ako ja....Diks all
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Keďže ty platíš vysoký nájom a on využíva vaše spoločné vlastníctvo sám, môžeš okrem hodnoty tvojej čiastky BSM žiadať aj úhradu za užívanie celej nehnuteľnosti, teda aj tvojho podielu = niečo ako nájomné, len sa to tak nevolá. On by ti mohol vyčísliť fixné výdavky s nehnuteľnosťou (správa a pod), nie energie, ktoré spotrebúva výlučne sám.

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    Xanti, IvanPK, Oliwa, arizona, Danielle369, danushka
    6

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    no v prvom rade treba vyčísliť hodnotu hypotéky ku dňu rozvodu aj s príslušenstvom t.j. úrokmi... (to čo bolo zaplatené po rozvode bolo hradené z manželovho výlučného majetku...).

    ak je hodnota nehnuteľnosti 60 000 € od tejto treba odpočítať hodnotu hypotéky ku dňu rozvodu s príslušenstvom, napr. dlžná suma hypoteky ku dňu rozvodu bola 30 000 € z tejto dostaneš polovicu, tak isto ako z hodnoty nehnuteľnosti... takže 60 000 - 30 000 € = 30 000 € t.j. tvoja časť je 15 000 €

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    Ice dive Pozri príspevok
    no v prvom rade treba vyčísliť hodnotu hypotéky ku dňu rozvodu aj s príslušenstvom t.j. úrokmi... (to čo bolo zaplatené po rozvode bolo hradené z manželovho výlučného majetku...).

    ak je hodnota nehnuteľnosti 60 000 € od tejto treba odpočítať hodnotu hypotéky ku dňu rozvodu s príslušenstvom, napr. dlžná suma hypoteky ku dňu rozvodu bola 30 000 € z tejto dostaneš polovicu, tak isto ako z hodnoty nehnuteľnosti... takže 60 000 - 30 000 € = 30 000 € t.j. tvoja časť je 15 000 €
    to sa da pomenovat jednoducho a zrozumitelne - hodnota nesplatenej ISTINY ... aby si niekto nemyslel ze to co si napisal je sucet vsetkych splatok do konca splacania hypo ...
    Naposledy upravil bubkoch : 20.04.12 at 11:35

    misada je offline (nepripojený) misada

    misada
    Ďakujem veľmi pekne za poradenie. Verím, že zúročím Vaše poznatky vo svoj prospech:-)

    BSM potrebujem pomoc !!!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.