Zavrieť

Porady

prax v danom obore

Zdravím všetkých a zároveň Vás prosím o radu.Mám 6 ročnú prax ako kuchár,no vyučený niesom,mám nadobudnutý certifikát z akadémie vzdelávania Kuchár-Čašník.Chcel by som si otvoriť reštauráciu,založiť živnosť,no počul som že keď mám iba certifikát musím mať prax min.10 rokov,čo je na tom pravdy???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    luana38 je offline (nepripojený) luana38

    luana38
    Myslim si, ze ked zamestnas niekoho, co ma na to vyucny list ako veducehoo prevadzky, ci kuchara, bude to v pohode, no len si to myslim-)

    vavko je offline (nepripojený) vavko

    vyštudovala som Fakultu Financií v BB, pracovala som ako účtovníčka v BA-3 roky, potom sme sa presťahovali späť na Liptov a otvorila som si kozmetický salón, mám vlastnú stránku na predaj kozmetiky, ...viac vavko
    Nemyslím.A aj keby to bolo možné určite by som to riziko nepodstúpil.(pokiaľ by to nebol moj vlastný otec).Takže s tou 10 ročnou praxou pri certifikátoch je to fakt pravda?

    nanik je offline (nepripojený) nanik

    nanik
    Neviem,či je pravda tých 10 rokov,,ale ani neviem o akom riziku hovoríš.Luana ti chcela poradiť,že ak zamestnáš niekoho ako odborný dozor,môžeš si reštauráciu otvoriť a nikde nie je napísané,že musí u teba robiť na plný úväzok.Neviem ako v reštauračnom stravovaní,ale v niektorých oboroch je to len formalita.

    palinka je offline (nepripojený) palinka

    palinka
    Odborný dozor neexistuje.Podľa živ.zákona len zodpovedný zástupca, ktorý podľa §21 preukáže odbornú spôsobilosť,napr.výučným listom alebo iným dokladom o ukončení príslušného účebného alebo študijného odboru.
    Odbornú spôsobilosť nahrádza doklad o najmenej 10-ročnej praxe v odbore od ukončenia ktorej neuplynuli viac ako tri roky.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.