Zavrieť

Porady

Mačka po sterilizácii,kastrácii

Mame doma macku ,aj kocura. Chceli sme dat jedneho z nich sterilizovat /kastrovat/.Radili sme sa s veterinarom, u koho by to bolo mensi zasah do organizmu...
Pytali sme sa na mozne negativne nasledky.Ked nam popisal vsetky tie problemy s ladvinami,priberanim a pod. ,tak sme sa zlakli

Viem, ze vela ludi ma sterilizovane,ci kastrovane zvieratka,prosila by som vas o Vase skusenosti. Nerada by som im takymto zakrokom privodila do buducnosti nejake nezelane zdr.problemy...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    mám kastrovaného aj kocúra aj mačky - je fakt, že u každého zvieratka je to zásah do organizmu ale priložím ti jeden link. Tento pán doktor je náš dvorný veterinár a idem mu robiť reklamu, ale ver, že si ju zaslúži http://www.veterinarkocur.sk/ a presnejšie tento link http://www.veterinarkocur.sk/clanky.html

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    logo
    TriviTax,s.r.o.
    moja Jesenka absolvovala sterilizáciu, a nepriberá
    nezmenila sa jej povaha, je prítulná, následky žiadne.
    je to už rok.
    Teraz sa objavili možno dôsledky v tom, že má nejaký polyp v močových cestách, zatial ju preliečili antibiotikami, môže a nemusí to byť z dôvodu absolvovanej operácie.
    Ale veterinárka povedala, že by bolo vhodné jej dávať špeciálnu potravu pre kastrované mačky, vraj existuje, ale zatiaľ som nič neobjavila. Tak jej potrava je naďalej granule Whiskas

    Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

    Eulalia
    Čo veterinár, to iný názor. Ja mám aj kocúra aj mačku a prešli si tým obaja, pretože sú len v byte. Okrem toho ten náš veterinár tvrdí, že ak sa sterilizuje mačička alebo fenka, sú menšie riziká neskorších nádorov.

    Čo sa týka diéty, kupujeme granulky u veterinára, špeciálne pre kastrovaných kocúrov, pretože sú náchylnejší na kryštálikovanie moču.

    felix1 je offline (nepripojený) felix1

    ja felix1
    Zober to osobne. Je lepsie zit v zlatej klietke ako kastrat alebo nekastrovany smraďoch v pivnici bez ranajok a vecere??? Nas kocur sa dozil este za sociaizmu bez specialnych granul ako kastrat 16 rokov. Stale ale neviem ako by som sa rozhodol na jeho mieste

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    bývala kolegyňa chovala angorské mačky... kopec kolegov jej hovorilo, že by chceli byť jej kocúrom, keď počuli o tom ako sa o nich stará... načo im ona vždy povedala, že prvé čo spraví, keď donesie mačku/ kocúra domov dá ho kastrovať

    ak má zadávateľ aj mačku a kocúra a rozhoduje sa o tom ktorého kastrovať/sterilizovať, tak by som na jeho mieste dal sterilizovať mačku, nakoľko kastráciou kocúra ešte nie je zaručené, že mačka nepríde s mačiatkami...

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    no počkaj, my sme mali dve mačky a kocúra , ale je fakt, že boli držané v byte./napriek tomu sa jednej potvore nejako podarilo - teda nie podarilo - mravčala a bola na noc vykázaná z baráku/ Veterinár doporučil najprv kocúra a následne mačky. Kocúr totižto značkuje teritórium a toho smradu sa potom veľmi ťažko zbavuje.

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    willma Pozri príspevok
    no počkaj, my sme mali dve mačky a kocúra , ale je fakt, že boli držané v byte./napriek tomu sa jednej potvore nejako podarilo - teda nie podarilo - mravčala a bola na noc vykázaná z baráku/ Veterinár doporučil najprv kocúra a následne mačky. Kocúr totižto značkuje teritórium a toho smradu sa potom veľmi ťažko zbavuje.
    to máš pravdu, že kocúr značkuje teritórium... preto treba kastrovať aj jeho...
    ja som to bral z môjho pohľadu u nás sú zvieratá zásadne vonku na dvore, v dome/byte by som zviera ako mačku alebo psa nikdy nedržal...

    Mačka po sterilizácii,kastrácii

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.