Zavrieť

Porady

Nie je ženatý, má nárok na bonus?

Dobrý deň, možno bude moja otázka dosť prízemná, ale prosím Vás keď nie je ženatý a žije s družkou v spoločnej domácnosti má nárok na daňový bonus /pracuje celý rok v ČR/, tam mu robia daňové zúčtovanie.
Ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    nokia901 Pozri príspevok
    Dobrý deň, možno bude moja otázka dosť prízemná, ale prosím Vás keď nie je ženatý a žije s družkou v spoločnej domácnosti má nárok na daňový bonus /pracuje celý rok v ČR/, tam mu robia daňové zúčtovanie.
    Ďakujem za odpoveď.
    A čie je to dieťa?

    nokia901 je offline (nepripojený) nokia901

    nokia901
    Tweety Pozri príspevok
    A čie je to dieťa?
    Jeho vlastné, majú spoločne jedno dieťa narodené v roku 2008.

    ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

    som kto som ZDENIELA
    nokia901 Pozri príspevok
    Jeho vlastné, majú spoločne jedno dieťa narodené v roku 2008.
    Tak potom nárok má, ak je to jeho dieťa a žijú v spoločnej domácnosti, nevadí že pracuje v ČR.

    nokia901 je offline (nepripojený) nokia901

    nokia901
    ZDENIELA Pozri príspevok
    Tak potom nárok má, ak je to jeho dieťa a žijú v spoločnej domácnosti, nevadí že pracuje v ČR.
    To mi je jasné, že nevadí práca v ČR, ale ma zmiatlo trošku to, že nie je ženatý, ďakujem Vám za upresnenie. Pekný deň

    ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

    som kto som ZDENIELA
    Ešte si dovolím upozorniť, že ak je rezidentom SR, je povinný podať si priznanie i v SR a zdaniť tu svoje celosvetové príjmy, zúčtovanie dane v ČR nebude v tomto prípade postačujúce

    nokia901 je offline (nepripojený) nokia901

    nokia901
    ZDENIELA Pozri príspevok
    Ešte si dovolím upozorniť, že ak je rezidentom SR, je povinný podať si priznanie i v SR a zdaniť tu svoje celosvetové príjmy, zúčtovanie dane v ČR nebude v tomto prípade postačujúce
    V tom mám jasno, ďakujem.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    nokia901 Pozri príspevok
    Jeho vlastné, majú spoločne jedno dieťa narodené v roku 2008.
    Nárok na DB mu vzniká.

    nokia901 je offline (nepripojený) nokia901

    nokia901
    Ešte si neviem odpovedať na jednu otázku, akým dokladom preukáže nárok na daňový bonus zamestnávateľovi, stačí len rodný list, družka je na materskej dovolenke.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    nokia901 Pozri príspevok
    Ešte si neviem odpovedať na jednu otázku, akým dokladom preukáže nárok na daňový bonus zamestnávateľovi, stačí len rodný list, družka je na materskej dovolenke.
    U dieťaťa do skončenia povinnej školskej dochádzky stačí rodný list. Po jej skončení je potrebné potvrdenie o návšteve školy.

    Nie je ženatý, má nárok na bonus?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.