Zavrieť

Porady

Nevysporiadané účto

Dobrý deň, máme takýto prípad.

FO, ukončila živnosť k 31.12.2006
Ročné zúčtovanie mu urobil zamestnávateľ

A má aj nezúčtované doklady - príjem za faktúry, úhrady za dodávateľské faktúry, v januári ešte vyplatené mzdy, a do 6/2007 aj položky na výpise z bu.

Mám mu urobiť daňové priznanie typu B? a čo odpočitateľná položka? keď mu už bolo urobené ročné zúčtovanie?

Mal niekto takýto prípad?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dara je offline (nepripojený) dara

    dara
    Ešte prosím radu, FO má v majetku rekreačné zariadenie, ktoré aj odpisovala, nepredala ho, ale prenajala druhej FO na rok 2007, ktorá tam vykonávala svoje podnikateľské aktivity. čo s tým?

    FO- si môže na základe zmluvy uplatniť v plnej výške nákaldy, ktoré súvisia s prevádzkou rekreačného zariadenia do nákladov? Táto FO mala aj príjmy z prenájmu rekreač.zariadenia. Tieto boli účtované ako príjem OVZD, výdavky VOZD.

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Ak mala SZČO ukončenú živnosť k 31.12.2006, malo byť všetko vysporiadané podľa § 17 zákona o dani z príjmov. To znamená v r. 40 a 41 DP mali byť uvedené záväzky, pohľadávky, zásoby...ku dňu skončenia živnosti. Ich úhrada v roku 2007 je potom z hľadiska dane z príjmu bezpredmetná. Treba dať opravné DP za rok 2006

    dara je offline (nepripojený) dara

    dara
    Ekopo ďakujem, ja som o tom totižto nevedela, FO, to zatajila a zistila som to až teraz, keď robím druhú FO, ktorá tam mala z nejakého dôvodu v účtovníctve aj jeho platby.

    A čo s tým rekreačným zariadením?

    Mám uviesť jeho zostatkovú cenu do DP?

    A ešte, on to nepredal, vlastní to s tou druhou FO, ako si môže tá druhá FO účťovať výdavky v plnej výške do nákladov, lebo mala z prenájmu zariadenia aj príjmy?

    Viem, že je to asi krkolomné, ale ja keď som to chytila do ruky tú hrúzu čo majú porobenú skoro ma porazilo.

    dara je offline (nepripojený) dara

    dara
    A keď viedol až do 6/2007 bankový účet ako podnikateľ aj tie pohyby mám uviesť v dodatočnom DP za rok 2006? r. 40 a 41?

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Pohyby na BU po ukončení živnosti sa už nikde neuvádzajú. Ak mala SZČO rekreačné zariadenie evidované v majetku ku koncu živnosti a nepredala ho, tak sa opäť nič nedeje. Príde len o odpisy. Príjem z prenájmu v roku 2007 bude pravdepodobne (nie sú bližšie info) podľa § 6 ods. 3 .

    dara je offline (nepripojený) dara

    dara
    Ekopo ďakujem,


    Ešte prosím ťa :

    1. FO je vlastnímkom dvoch tretín RZ
    2. FO je vlastníkom zvyšku (táto ukončila živnosť k 31.12.2006)

    Avšak tá 1 FO prebrala od 2.FO odberateľov a podniká v prenájme tohto zariadenia. Mala príjmy a výdavky, môžem tieto v plnej výška uznať do príjmov a výdavkov?

    Akú zmluvu si majú tieto dve FO medzi sebou uzatvoriť? Zmluvu o prenájme zariadenia:

    Oni totižto ako som sa predchvíľkou dozvedela, nemajú medzi sebou uzatvorené nič.

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Zmluva medzi oboma FO musí byť spísaná - tá totiž ustanovuje čo sa môže z čo nie. To platí aj pri tých výdavkoch. Ak tie sú vynaložené v súlade so zákono o dani z príjmov, tak by nemal byť problém. Ešte raz : základ je zmluva.

    p.s. sú tu aj ostatní poraďáci, ktorí by chceli možno pomôcť, preto z toho dôvodu prosím neoslovuj konkrétneho poraďáka.

    dara je offline (nepripojený) dara

    dara
    Dobre ďakujem za info. Budem rada, keď aj ostatní mi v tomto probléme pomôžu, lebo je to dosť zložité.

    Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

    ...sama sebou... :o) Ajuška
    dara Pozri príspevok
    Prosím Vás Zmluvu o prenájme mám zúčtovať ako VOZD?
    Zmluvu asi ťažko. Účtuješ o príjmoch a výdavkoch predsa...

    dara je offline (nepripojený) dara

    dara
    Ale, on tú zmluvu uzatvoril s inou FO, ako zmluvu o poskytnutie objektu na prevádzkovanie rekreačného zariadenia a zaplatil FO za to čiastku 20 tis. Toto predsa musím nejako zúčtovať, podľa mňa by to mal byť výdavok OVZD

    Petra29 je offline (nepripojený) Petra29

    Petra29
    dara Pozri príspevok
    Ale, on tú zmluvu uzatvoril s inou FO, ako zmluvu o poskytnutie objektu na prevádzkovanie rekreačného zariadenia a zaplatil FO za to čiastku 20 tis. Toto predsa musím nejako zúčtovať, podľa mňa by to mal byť výdavok OVZD
    Ak to zaplatil v zmysle nájmu, prenájmu za rekr.zariadenie, bude to VOZD - prev.réžia. Účtuješ podľa zmluvy - vznik záväzku - v knihe záväzkov, úhrada - v peň.denníku VOZD + zánik záväzku z knihe záv..

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.