Zavrieť

Porady

môže byť zmluva pracovná pre evidované na úrade práce aj na 1 hodinu denne??

ako to teda inak vyriešiť aby ho nevyradili, momentálne je na dohode o vykonaní práce
Naposledy upravil eternity777 : 28.04.17 at 18:20
8 komentárov     zbaliť
veronikasad Nevyriešis to nijako. Aj na dohodu môže pracovať len do 9.6.2017. potom sa musí rozhodnúť či zostane evidovaný bez dohody, alebo bude pracovať a z evidencie ho vyradia.
eternity777 ale podľa Mihála je možnosť ho teraz prihlásiť na zmluvu so skráteným úväzkom 1/4, 2hod denne na dobu určitú do 31.7., potom od 1.8 na dohodu a až potom uplynie 40 dní, tak ukončenie a vyradenie? je to možné?
veronikasad Ak je to tak,tak zmluvu si mala uzatvoriť pred 1.5. a doručiť na UP. Či to bude možné urobiť ešte počas tohto víkendu, neviem, nebola som na školení.
veronikasad Ak nie je poberateľom dávky v hmotnej núdzi a dohodára potrebujete na dlhší čas, tak s ním uzatvorte dohodu o pracovnej činnosti s rovnomerne rozvrhnutym pracovným časom na všetky pracovné dni v týždni. Vyriešite zdravotné poistenie a nemusí byť evidovaný na Úrade prace
eternity777 ´bohužial absolútne žiadny dnes dohovor s majiteľom, .....tak urobila som ju teraz večer, len zas nejakom článku boli iné inštrukcie a ty si tiež dala teraz iné....už v skutku je z toho hokej...dala som v Olympe zmenu" dohody na zmluvu
veronikasad Aké iné inštrukcie, nebola som na školení...
eternity777 Do evidencie uchádzačov o zamestnanie nezaradia týchto ľudí
•Osoby, ktoré pracujú v pracovnom pomere alebo na základe niektorej zo zmlúv podľa Obchodného zákonníka alebo Občianskeho zákonníka, a to ani v prípade, ak ich príjem neprekročí 75% zo sumy životného minima pre jednu plnoletú osobu
veronikasad No veď to je to čo som písala na začiatku. Len zrejme p. Mihal na školení radil ak bude pracovná zmluva uzatvorená pred 1.5. s príjmom do 75% životného minima,vzťahuje sa na ňu prechodné ustanovenie, t.j. platí do 31.7. a potom od 1.8. ešte môže pracovať ďalších 40 kal.dni na dohodu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Od 1.5.2017 už uchádzač o zamestnanie nemôže pracovať na pracovnú zmluvu. Výkon práce na dohodu môže trvať Max. 40 kal.dni
    ajobs Presne tak ako píše veronikasad, už sa s tým nedá " vybabrať". Treba sa rozhodnúť a vybrať si.....

    môže byť zmluva pracovná pre evidované na úrade práce aj na 1 hodinu denne??

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.