Zavrieť

Porady

zameranie pozemku

Ahoj,
chcem sa spýtať skúsených stavebníkov, či je potrebné, aby nám zameral, resp. vytýčil priestorovú polohu podľa staveb.povolenia geodet, alebo si to môžme vymerať aj sami.
Ď.
Naposledy upravil mambi : 04.03.08 at 15:06
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Stavba by mala byt vytycena geodetom (podla zakona), pokial k tomuto nie je uvedena vynimka v stavebnom povoleni.

    Ja mam vo svojom stavebnom povoleni uvedene: "stavebny urad upusta od vytycenia stavby opravnenymi osobami..." ale zodpovednost za spravne umiestnenie je tymto na mojich pleciach.

    Btw. Ja som si to aj tak nechal pre istotu vytycit geodetom, takto prebera zodpovednost za spravne umiestnenie stavby on, a je mozne od neho vymahat skodu v pripade ak by stavba nebola bola umiestnena v sulade so stavebnym povolenim.

    vieroslava je offline (nepripojený) vieroslava

    vieroslava
    Ak si to vytýčite sami, aj tak budete od geodeta ku kolaudácii potrebovať zápisnicu o vytýčení stavby. Môže to urobiť potom ako kontrolné zameranie, pretože aj tak od geodeta budete potrebovať porealizačné zameraie stavby.

    lenni je offline (nepripojený) lenni

    lenni
    Ak to viete tak sami, geodeta potrebujete pri ukončení stavby a ten Vam potom povie o kolko ste sa pomylili.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.