Zavrieť

Porady

aky prijem napisem do kolonky 34 v danovom priznani?

Zdravim poradci chcem sa spytat som zivnostnik a zamestnavam externe firmy na moje zakazky.Chcem sa spytat mam vystavene faktury na moju zivnost cca 15 452 eur no 9 658 eur som prefakturoval na externe firmy,ktore pre mna pracovali.Ktoru sumu uvadzam v danovom priznani kolonka 34./uhrn prijmov od vsetkych zamestnavatelov/15 452 eur alebo len 5794 eur.Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tokoska je offline (nepripojený) tokoska

    Veľmi ťažké. Som vraj kamarátka, občas som aj tou povestnou "bútľavou vŕbou", čo vypočuje, neprezradí, poradí, pomôže ...a občas som aj poriadny "truľo", ale už som sa naučila aj používať "nie" ...viac tokoska
    tigana Pozri príspevok
    ospravelnujem sa pomylil som si kolonku,cize ako prijem zo zivnosti uvadzam sumu 15452 eur a tych 9658 eur dam ako vydavky?
    Ako živnostník máte povinnosť viesť:
    - jednoduché účtovníctvo
    (príjmy skutočne prijaté v hotovosti alebo na účet, teda nestačí iba vystaviť faktúry na odberateľov, ale musia byť aj uhradené, teda zaplatené)
    (výdavky, súvisiace s podnikaním - faktúry od Vašich dodávateľov, ale opäť musia byť uhradené-zaplatené, platby za telefón, internet, prenájom, kancelárske potreby, poštovné, nákup DM-napr. notebook, tlačiareň,...zaplatené poistné zdravotné, sociálne).
    Ešte raz: všetko musí byť zaplatené, príjmy i výdavky.
    - alebo vediete účtovnú evidenciu príjmov a výdavky si uplatníte paušálne 40% z výšky príjmov(20, alebo 60%), neviem akú máte živnosť, či máte nárok na paušál. A teda ešte zaplatené poistné zdravotné a sociálne.

    Ak máte minimálne znalosti z danej problematiky, možno by bolo lepšie nechať spracovanie účtovníctva a daňového priznania na odborníka.

    Ako živnostník musíte odovzdať do 31.3. aj Zúčtovanie zdravotného poistnenia.

    tokoska je offline (nepripojený) tokoska

    Veľmi ťažké. Som vraj kamarátka, občas som aj tou povestnou "bútľavou vŕbou", čo vypočuje, neprezradí, poradí, pomôže ...a občas som aj poriadny "truľo", ale už som sa naučila aj používať "nie" ...viac tokoska
    tigana Pozri príspevok
    Zdravim poradci chcem sa spytat som zivnostnik a zamestnavam externe firmy na moje zakazky.Chcem sa spytat mam vystavene faktury na moju zivnost cca 15 452 eur no 9 658 eur som prefakturoval na externe firmy,ktore pre mna pracovali.Ktoru sumu uvadzam v danovom priznani kolonka 34./uhrn prijmov od vsetkych zamestnavatelov/15 452 eur alebo len 5794 eur.Dakujem
    Akosi nerozumiem. Aký príjem od zamestnávateľa?

    Ak ste živnostník, tak vypisujete daňové priznanie typu B. Oddiel VI. -Výpočet základu dane z príjmov z podnikania /príjmy zo živnosti, výdavky zo živnosti/, ...
    Údaje použijete z /jednoduché účtovníctvo, alebo daňová evidencia/.

    Úhrn príjmov od zamestnávateľov sa vypĺňa vtedy, ak ste bol počas roka aj zamestnancom /alebo dohodárom/ a použije sa potvrdenie od zamestnávateľa o výške príjmu...

    tigana je offline (nepripojený) tigana

    tigana
    ospravelnujem sa pomylil som si kolonku,cize ako prijem zo zivnosti uvadzam sumu 15452 eur a tych 9658 eur dam ako vydavky?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    tigana Pozri príspevok
    ospravelnujem sa pomylil som si kolonku,cize ako prijem zo zivnosti uvadzam sumu 15452 eur a tych 9658 eur dam ako vydavky?
    Nemáš žiadne iné výdavky okrem prefakturácie ? Aký typ DP vyplňaš ?

    tigana je offline (nepripojený) tigana

    tigana
    Faktury su zaplatene aj vystavene,mam prijmove aj vydajkove doklady.Len som chcel vediet ci do mojho prijmu uvadzam sumu aj prefakturovane sumy alebo sumu s odratanymi fakturami externych firiem.Prakticky moj prijem bol nizsi o sumu pre externe firmy samozrejme s nejakym ziskom.Dakujem

    aky prijem napisem do kolonky 34 v danovom priznani?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.