Zavrieť

Porady

Začatie výroby a legislatíva

Ide o to, že SZČO chce začať s výrobou (svietidlá), na čo všetko musí pritom z hľadiska legislatívy myslieť? Povolenia, potvrdenia....čo ešte, myslím, že tu existujú nejaké recyklačné poplatky za elektroodpad alebo ako sa to volá,....poplatky za obalový materiál?....Ide mi skôr o to technické hľadisko (nie o daňové). Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    itata je offline (nepripojený) itata

    itata
    Obaly, napr. kartóny spadajú pod Zákon o obaloch. Treba sa registrovať a podávať hlásenia na rec. fond a MŽP a treba spĺňat limity tuším spätného odberu obalov - neviem ako sa to presne volá, najlepšie je ísť cez kolektívny systém a oni všetko urobia za firmu. Keď si zapojený do kolektívneho systému, neplatíš poplatky do rec.fondu ale iba do toho systému. Svietidlá, teda žiarivky a pod. spadajú pod Zákon o odpadoch. Treba sa registrovať (MŽP aj RF) a tiež sa zapojiť do koletívneho systému. Hlásenia sa podávajú kvartálne na RF aj MŹP. Rec.fond má web stránku, tam sa to dá nájsť. Na webe RF je aj prehľad zákonov, pod ktoré to spadá.
    Čo sa týka výroby, tam som si nie istá. Treba naplniť podmienky "bezpečného výrobku", možno by bolo dobré pozrieť na stránku Úradu pre normalizáciu, či to nie je určený výrobok (ale to fakt strieľam od boku). Potom je aj Úrad metrológie a tam sa dajú zistiť STN EN (normy), ktoré by sa toho mohli týkať.
    Snáď som pomohla...
    I.

    Začatie výroby a legislatíva

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.