Zavrieť

Porady

Predĺžená RD a štátna škôlka

Dobrý deň. Prosím vás v prípade predlženej RD do 6r dieťa zo zdravotných dôvodov môže dieťa navštevovať štátnu MŠ v rozsahu neprevyšujúcom 4 hodiny denne, bez odobratia RD?
Za radu vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    Rodinné prídavky nezávisia od toho, či dieťa navšetvuje štátnu škôlku. Len rodičovský príspevok, a ten je vyplácaný do 3 rokov veku dieťaťa.

    karpis je offline (nepripojený) karpis

    karpis
    Myslím ,že nie poberanie RD je podmienené že dieťa nemôže navštevovať štátnu MŠ. Moja dcéraj je tiež na predĺženej RD a dieťa dáva do súkromnej škôlky, ale je tu toho veľa popísaného o poberaní RD tak si najskôr daj vyhľadať

    brčko je offline (nepripojený) brčko

    brčko
    Ak ste na predlženej RD zo zdravotných dôvodov dieťaťa a teda s poberaním rodičovského príspevku, myslím, že dieťa môže navštevovať škôlku max.4hod. ale o tom musí rozhodnúť nejaká lek. komisia (predpokladám na UPSVaR)- proste musí to byť na základe rozhodnutia. Kamarátka bola na RD do 6rokov s poberaním rod.príspevku a jej dieťa chodilo v poslednom roku doobeda do škôlky, takže možné to je.

    Lucica je offline (nepripojený) Lucica

    Lucica
    Sorry myslela som predlženú rodičovskú dovolenku s poberaním rodičovského príspevku z Uradu práce. Za podmienky schválenia posudkovou lekárskou komisiou. Vtedy si myslím, že je to možné. To som si chcela overiť, či sa v tomto mýlim alebo nie. Lebo na tlačive, ktorý sa odovzdáva úradu práce je možnosť označiť, že dieťa navštevuje MŠ do 4 hodín denne, len som si nie istá, či sa jedná aj o štátnu školku (nie je to tam presne definované) a či teda zostane rodičovský príspevok.

    brčko je offline (nepripojený) brčko

    brčko
    Chcela som pozrieť zákon o rod.príspevku. Bohužial nie som predplatitel DRAKa, tak som sa na aktuálne znenie tu na porade nedostala. V zbierke zákonov som pozerala len pôvodné znenie (bez noviel) a tam je uvedené (skoro hned na začiatku), že starostlivosť o dieťa s dlhodobo nepriaznivým zdr.stavom je splnená aj v prípade, ak navštevuje mat.škôlku do 4 hod.(píšem to velmi nepresne, lebo som tú stránku už zrušila). O súhlase komisie tam nič nebolo, takže ho vo vašom prípade asi ani netreba. No istota by bola pozrieť aktuálny zákon.

    Lucica je offline (nepripojený) Lucica

    Lucica
    Po 3 roku súhlas určite treba. Aj ja som to tak našla ako píšete, ale pri vypisovaní žiadosti o rodičovský príspevok v časti čo sa k žiadosti prikladá na str.5 je napísané aj, že "Umiestnením dieťaťa do predškolského zariadenia na zálkade vydaného rozhodnutia o prijatí dieťaťa alebo o prijatí dieťaťa na adaptačný pobyt sa rodičovský príspevok neposkytuje." Teoreticky by sa to, ale mohlo týkať dieťaťa a rodiča, ktorý žiada o príspevok do 3r dieťaťa. A nie dieťaťa po 3r + zdravotné dôvody. Lebo inak sa to potom "bije". Nie?

    Lucica je offline (nepripojený) Lucica

    Lucica
    Ďakujem všetkým za odpovede. Takže môžem dať dieťa do školky do 4hod. denne. Ide mi vlastne o to, že zostávam doma práve kvôli sťaženej adaptácii dieťaťa /lekársky podložené/ a potrebujem , aby si dieťa na školku zvyklo a ja som mohla hneď ako to bude z jeho strany možné nastúpiť späť do práce.

    Predĺžená RD a štátna škôlka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.