Zavrieť

Porady

občianske združenie

Môže mi niekto poradiť, kde by som mohla dostať literatúru, alebo mailovú stránku na účtovanie občianskeho združenia spôsobom v jednoduchom účtovníctve_
Usporiadat
victoria victoria

victoria je offline (nepripojený) victoria

www.sauno.sk - publikacia vyjde do mesiaca
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
robin1 robin1

robin1 je offline (nepripojený) robin1

Kedy sa musí občianske združenie registrovať na DÚ? Mam teraz takého klienta - OZ a nie je registrované na DÚ a nemá DIČ.
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
1. ak chce byť príjemcom 2%
2. ak má príjmy, ktoré sú predmetom dane alebo aj oslobodené od dane
3. ak má zamestnancov, dohodárov / daň zo závislej činnosti
0 0
robin1 robin1

robin1 je offline (nepripojený) robin1

Moc ďakujem "hanelie" - tak teraz ma trošku prekvapilo, že oni sú poberateľmi 2% a nemajú DIČ (tak mi to prezentovali) Je toto možné? Treba ich dodatočne prihlásiť? - združenie bolo založené v r. 2007.
Vopred ďakujem
0 0
robin1 robin1

robin1 je offline (nepripojený) robin1

Tak som volala na DR a dostala som takú info, že ak OZ nemá podnikateľskú činn. a chce poberať 2% z daní, tak nemusí byť registrované na DÚ. Čo vy na to poraďáci.
0 0
mirhu mirhu

mirhu je offline (nepripojený) mirhu

Mirka
robin1 Pozri príspevok
Tak som volala na DR a dostala som takú info, že ak OZ nemá podnikateľskú činn. a chce poberať 2% z daní, tak nemusí byť registrované na DÚ. Čo vy na to poraďáci.
My sme, aj keď máme len nezdaňovanú činnosť,
0 0
victoria victoria

victoria je offline (nepripojený) victoria

Ja mam viac obcianskych zdruzeni, ktore sa neregistrovali na pridelenie DIC a podavaju danove priznania niekolko rokov aj bez DIC.
Ked to zoberieme z hladiska zakona o dani z prijmov tak ten hovori :
§ 31
Registračná a oznamovacia povinnosť daňových subjektov


(1) Fyzická osoba alebo právnická osoba, ktorá na území Slovenskej republiky získa povolenie alebo oprávnenie na podnikanie je povinná požiadať miestne príslušného správcu dane o registráciu do 30 dní od získania povolenia alebo oprávnenia na podnikanie. Na účely tohto zákona sa za deň získania povolenia alebo oprávnenia na podnikanie považuje deň, keď je fyzická osoba alebo právnická osoba podľa osobitných zákonov oprávnená začať podnikať na území Slovenskej republiky.

V tomto paragrafe sa teda jasne uvádza, že povinnosť požiadať miestne príslušného správcu dane o registráciu má fyzická, alebo právnická osoba, ktorá na území SR získa povolenie alebo oprávnenie na „podnikanie“. V prípade organizácii nezriadených za účelom podnikania to znamená, že povinnosť požiadať miestne príslušného správcu dane im vyplýva zo zákona v prípade, že podajú žiadosť o vydanie živnostenského oprávnenia a toto živnostenské oprávnenie im bolo vydané.
3 0
TatianaM TatianaM

TatianaM je offline (nepripojený) TatianaM

Ak vznikne nezisková organizácia v roku 2009, tak jej môžu poskytnúť 2% dane z príjmov už za rok 2009? Bolo mi povedané že nie, že až za rok 2010. Kde nájdem k tomu nejaké informácie? Vopred ďakujem
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
info nájdeš: www.rozhodni.sk

ak organizácia vznikne v roku 2009 môže sa registrovať za prijímateľa 2% v roku 2010, ktoré sú splatné/poukázané na účet MVO /v roku 2011
0 0
lexica lexica

lexica je offline (nepripojený) lexica

Ja by som sa chcela opytat, ci je potrebne sa este hlasit na DU ak sme uz ako Obcianske zdruzenie zaregistrovani u notara na rok 2010 a mame aj DIC.
Notarka nam povedala, ze predtym oni posielali zoznamy na DU ale ze teraz sa musime hlasit my. Je to pravda? Vie o tomto niekto nieco? Alebo nam staci len zaregistrovanie sa u notara? Nikde to neviem najst.
DAkujem
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
aktuálne info
http://www.rozhodni.sk/index.php?pos...imatelov/sl/61
2 0
lexica lexica

lexica je offline (nepripojený) lexica

Dakujem, nikde to tam nevidim, takze predpokladam, ze mam povinnosti splnene na par mesiacov.
Este raz vdaka.
0 0
mojik mojik

mojik je offline (nepripojený) mojik

Prosím Vás, nám prišlo že z ministerstva vnútra nás zaregistrovali 7. 1. 2010, keď spravíme všetky potrebné kroky aby sme mohli byť prijímateľom 2 % dane, kedy budeme môcť prvý krát prijímať dve percentá, ďakujem
0 0
mojik mojik

mojik je offline (nepripojený) mojik

ešte by som poprosila, aké sú ďalšie kroky potom, čo nám prišla registrácia z MV. ďakujem
0 0
victoria victoria

victoria je offline (nepripojený) victoria

Prvykrat sa budete moct zaregistrovat za prijimatelov az nasledujuci rok po roku v ktorom ste boli zaregistrovani, teda az v roku 2011 a prvykrat teda mozete prijimat asignacie v roku 2012, za rok 2011.
0 0
julca julca

julca je offline (nepripojený) julca

Po prideleni registracie z MV SR treba ist na statisticky urad, ktory prideli ICO.
0 0
maska4 maska4

maska4 je offline (nepripojený) maska4

Dobrý večer.Poprosím radu.Známi majú vytvorené občianske združenie.Majú pridelené IČO aj DIČ. A majú z toho zmätok. Oni podávajú DP ako za právnické osoby? A keďže majú len záujmovú činnosť , žiadnu podnikateľskú aktivitu , ako je to potom aj s podaním daňového priznania. Musia ho vôbec podať? Ďakujem.
0 0
victoria victoria

victoria je offline (nepripojený) victoria

Podavaju danove priznanie pre pravnicke osoby a k nemu prislusne vykazy pre neziskove organizacie podla toho ake uctovnictvo vedu. Obcianske zdruzenie nema povinnost podat danove priznanie iba v pripade ze jeho prijmy tvoria dary, 2% a clenske prispevky.
0 0
Althea Althea

Althea je offline (nepripojený) Althea

Dobrý večer...práve mám v rukách šanon s dokladmi športového klubu...no a samozrejme neviem čo s nímnevie mi niekto poradiť v základoch účtovania? kam zaúčtovať príspevky členov a sponzorské dary? daňový úrad im chce dať pekne mastnú pokutu, pretože za rok 2008 nepodali daňové priznanie, aj keď nemajú žiadne iné príjmy a z toho, čo prispeli členovia a sponzori si platia telocvičňu, trénera a webovú stránku.....
0 0
victoria victoria

victoria je offline (nepripojený) victoria

Pokial su obcianske zdruzenie, tak povinnost podat danove priznanie im odpada jedine v pripade, ze mali prijmy iba z darov, 2% a clenskych prispevkov. Akonahle mali aj ine prijmy boli povinni podat danove priznanie. Nepises ci sa jedna o jednoduche alebo podvojne uctovnictvo. Zakladom je pozriet si co sa tyka prijmov zakon o dani z prijmov kde je uvedene ktore prijmy nie su predmetom dane (dary, 2%), ktore prijmy su predmetom dane ale zakon ich nasledne oslobodzuje (clenske, prijmy v ramci hlavnej cinnosti, granty ....) a tiez ktore prijmy su predmetom dane a pre neziskovku predstavuju zdanitelne prijmy (reklama, prenajom). K tomu je potrebne takymto sposobom pridelit vydavky, ci sa viazu k prijmom ktore nie su predmetom dane alebo oslobodenym prijmom alebo sa viazu k zdanitelnym prijmom. To je asi v skratke zaklad. Vydali sme teraz publikaciu ohladom uctovnictva a dani neziskoviek. Viac info je na www.sauno.sk
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať