Zavrieť

Porady

Ako vymôcť svoju pohľadavku ?

Poradí my niekto ako mam vymôcť peniaze za službu ktorú som spravil zakazníkovi ?....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

    VieraPopluharova
    Nuz aspon raz by si mala, a najlepsie obalka s dorucenkou, ak to odmietne prevziat, posta tam napise , ze odmietla, a berie sa to ako keby prebrala upomienku a zaroven budes mat doklad, ze sa odmieta s Tebou bavit.Je to podklad k exekucii a sudu, ze si sa snazila o mimosudne vyrovnanie, hlavne ked pises , ze by zaplatila 2/3 z ceny a nezaplatila ani to.Skus ju vyzvat , napis upomienku cez centralny register dlznikov, maju tam tlacivo a zaroven, by mohla mat respekt pre tym.Prikladam link www.registerdlznikov.sk/

    VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

    VieraPopluharova
    Moje skusenosti aspon vo vseobecnosti, naozaj pokial mozno brat hotovost, alebo 100% zalohu, inak postup pri vymahani pohladavky : objednavka alebo zmluva / bolo by dobre ak by si ju mal/, faaktura, upomineka č. 1,2,3 v rozpätí cca 14 az 21 dní, ak to nepomôze podat na sud vymahanie pohladavky, alebo prostredníctvom dobrého exekútora, ale ani to Ti nezaruci vymozitelnost pohladavky ak dotycny nema majetok z ktoreho by bolo mozne pohladavku uspokojit.Asi tolko vo vseobecnosti.

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Ako vymoct pohladavku neporadim, ale do buducna by som radila zakaznikom, ktorych nepoznas, robit len za okamzitu platbu. Najlepsie v hotovosti.

    globalpartner je offline (nepripojený) globalpartner

    globalpartner
    olty68 Pozri príspevok
    Skúsim to najprv s tou upomienkou z registra dlžníkov ,dúfam že to zaberie.....hoci to nieje horybilná suma ale ide o princíp a o to že živnostníci nerobia za vatikansku menu....ďakujem
    Ak to nepomôze ostáva uz len podať návrh na vydanie platobného rozkazu na príslušný súd /podľa miesta bydliska odporcu-dlžníka/.
    Podľa novely O.s.p. myslím z októbra minulého roka ak podáte s návrhom aj vyplnené tlačivo platobného rozkazu/je možné ho vyplniť na stránke min.spravodlivosti/ súd ho vydá do jedného mesiaca. Platobný rozkaz ak proti nemu nie je podaný odpor slúži po nadobudnutí právoplatnosti ,zároveň ako exekučný titul.
    Naposledy upravil globalpartner : 01.08.10 at 07:48 Dôvod: preklep

    VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

    VieraPopluharova
    olty68 Pozri príspevok
    Poradí my niekto ako mam vymôcť peniaze za službu ktorú som spravil zakazníkovi ?....
    Popis blizsie, ci mas objednakvu, nasledne fakturu, ci si poslal upomienky, ako je stara pohladavka a pod.

    olty68 je offline (nepripojený) olty68

    olty68
    Zakazníčka si dala v krajčírstve ušiť šaty na mieru podľa vzoru,mala k tomu dve skušky,spokojna odišla a peniaze mala doniesť po oslavach,teraz tvrdí že šaty boli zle ušite a ich musela dať opravovať takže donesie 2/3 ceny,nakoniec ani tie nedoniesla....mame jej adresu ale nechce sa z nami ani baviť.....potrebujem ju najprv 3x vyzvať upomienkou cez doporučenu poštu ?
    Naposledy upravil olty68 : 31.07.10 at 19:09

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Ja by som pytala naspat tie saty. Mozno by som ich nepredala, ale latku by som pouzila aspon na handry.

    olty68 je offline (nepripojený) olty68

    olty68
    Skúsim to najprv s tou upomienkou z registra dlžníkov ,dúfam že to zaberie.....hoci to nieje horybilná suma ale ide o princíp a o to že živnostníci nerobia za vatikansku menu....ďakujem

    miramax1 je offline (nepripojený) miramax1

    miramax1
    olty68 Pozri príspevok
    Zakazníčka si dala v krajčírstve ušiť šaty na mieru podľa vzoru,mala k tomu dve skušky,spokojna odišla a peniaze mala doniesť po oslavach,teraz tvrdí že šaty boli zle ušite a ich musela dať opravovať takže donesie 2/3 ceny,nakoniec ani tie nedoniesla....mame jej adresu ale nechce sa z nami ani baviť.....potrebujem ju najprv 3x vyzvať upomienkou cez doporučenu poštu ?
    Šaty ste jej dali bez toho, aby za ne zaplatila?

    olty68 je offline (nepripojený) olty68

    olty68
    Ano šaty dostala bez zaplatenia lebo sme boli dohodnuty že keď niečo nahodou nebude sedieť tak jej to ešte opravíme hoci aj na poslednu chvíľu a po akcií príde zaplatiť.....viem bola to chyba ale bolo to o vzajomnej dôvere ktora sa nevyplatila...

    snow3p je offline (nepripojený) snow3p

    snow3p
    doverovat sa neoplati,treba poziadat hned o zalohu na pokrytie materialu a rezie. ak je to stabilny zakaznik treba mu dat cas a raz od casu mu zavolat a pripomenut sa mu a potom jedine upomienky,exekucia alebo predanie pohladavky.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    olty68 Pozri príspevok
    Poradí my niekto ako mam vymôcť peniaze za službu ktorú som spravil zakazníkovi ?....
    Hm , to by aj mňa zaujímalo ...
    olty68 Pozri príspevok
    Ano šaty dostala bez zaplatenia lebo sme boli dohodnuty že keď niečo nahodou nebude sedieť tak jej to ešte opravíme hoci aj na poslednu chvíľu a po akcií príde zaplatiť.....viem bola to chyba ale bolo to o vzajomnej dôvere ktora sa nevyplatila...
    Tak si pôjde ""sadnúť""....
    snow3p Pozri príspevok
    doverovat sa neoplati,treba poziadat hned o zalohu na pokrytie materialu a rezie. ak je to stabilny zakaznik treba mu dat cas a raz od casu mu zavolat a pripomenut sa mu a potom jedine upomienky,exekucia alebo predanie pohladavky.
    Budííííííííííííííííííííííí ííííííííííííííček , halóóóó.....

    Vendula je offline (nepripojený) Vendula

    Vendula
    Ja by som sa rada opýtala na jednu vec.
    Svojho času sme sa odhodli s kamarátom na pôžičke s dohodnutým úrokom.
    Čas na splatenie dlhu uplynul a kamarát sa akosi nemá k vráteniu pôžičky a vykrúca sa, takže vyzerá to tak, že je už po kamarátstve.
    Zmluvu sme uzatvorili písomne, je podpísaná a podpis dlžníka je overený na mestskom úrade.
    V prípade, že moja pohľadávka nebude uspokojená ani po písomnej výzve, môžem s touto zmluvou odísť k exekútorovi, alebo musím podať žalobu na súd, čakať na platobný rozkaz a až tak navštíviť exekútora.
    Ďakujem za odpoveď.

    heja3 je offline (nepripojený) heja3

    heja3
    Áno, platobný rozkaz až potom s ním exekútora. Ale najprv by som mu povedala, že to dávam na súd, a tam bude mať zarátané už aj úroky a trovy. Niekedy sa spamätajú, lebo nechcú súd.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.