Zavrieť

Porady

narok na davku zivotneho minima

chcem sa spytat mam narok na daku zivotneho minima? mam 23 rokov pred tyzdnom som skoncila skolu(bc. statnicou) od rodicov mam sudne urcene vyzivne a nebyvam s rodicmi taktiez mam najomnu zmluvu na 50€. dakujem
Naposledy upravil Dejuš : 30.04.11 at 19:18
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Dejuš Pozri príspevok
    chcem sa spytat mam narok na daku zivotneho minima? mam 23 rokov pred tyzdnom som skoncila skolu(bc. statnicou) od rodicou mam sudne urcene vyzivne a nebyvam s rodicmi taktiez mam najomnu zmluvu na 50€. dakujem
    Skôr sa asi pýtaš na dávku v hmotnej núdzi, ktorá je podstatne nižšia ako životné minimum. Kolko máš súdom stanovené výživné ?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Podmienky na priznanie dávky v hmotnej núdzi, aj príspevku na bývanie splňaš.

    Viac informácii o dávkach v hmotnej núdzi nájdeš na webstránke ÚPSVaR :

    http://www.upsvar.sk/socialne-veci-a...ml?page_id=226

    Dejuš je offline (nepripojený) Dejuš

    Dejuš
    aj ked mi pride rozhodnutie zo skoly asi o dva mesiace ze som prijata aj tak stale mozem poberat tieto davky? zatial som na urade evidovana ako nezamestnana ale akonahle mi pride rozhodnutie o prijati tak ma vyradia z evidenicie...

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Dejuš Pozri príspevok
    aj ked mi pride rozhodnutie zo skoly asi o dva mesiace ze som prijata aj tak stale mozem poberat tieto davky? zatial som na urade evidovana ako nezamestnana ale akonahle mi pride rozhodnutie o prijati tak ma vyradia z evidenicie...
    o prijatí kde ? Na II. stupeň VŠ ?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Dejuš Pozri príspevok
    jj
    Vyradia ťa z evidencie uchádzačov o zamestanie, ale ak splňaš podmienky na poberanie dávky v hmotnej núdzi, tú budeš dostávať naďalej. Zrejme ale budú od teba požadovať, aby si požiadala najskôr o sociálne štipendium na vysokej škole.

    Nemám osobné skúsenosti s výpočtom, obráť sa na UPSVaR.

    Dejuš je offline (nepripojený) Dejuš

    Dejuš
    kdesi som citala ze stipendia sa nezaratavaju ako prijem k davke. ja si aj chcem poziadat o socialne stipko, ale to budem dostavat az od septembra, takze teraz mi aspon toto pomoze. pojdem na urad a uvidim co vybavim. dakujem za info

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Dejuš Pozri príspevok
    kdesi som citala ze stipendia sa nezaratavaju ako prijem k davke. ja si aj chcem poziadat o socialne stipko, ale to budem dostavat az od septembra, takze teraz mi aspon toto pomoze. pojdem na urad a uvidim co vybavim. dakujem za info
    súhlasím, nezapočítava. Máš to aj v priloženom linku.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Otazka: ty si neprivyrabas nejakou brigadou a pod?
    Lebo pri tvojom najomnom 50 EUR a vyzivnom - ak je to jediny zdroj prijmov 30 EUR mi nevychadza, z coho vlastne zijes.
    Tvoje prijmy z brigad sa tiez zapocitavaju do posudzovania naroku na davku v hmotnej nudzi.

    Dejuš je offline (nepripojený) Dejuš

    Dejuš
    kolko max mozem zarobit aby som mohla poberat tuto davku? zatial nemam ziadnu brigadu ale nieco sa crta...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.