Zavrieť

Porady

problem s WC

pri napúšťaní vody ju plavák v nádržke nezastaví a preteká vrchom čo s tým ma urobiť ďakujem
Naposledy upravil miroB12 : 16.02.10 at 13:31
Usporiadat
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Vymeniť....
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
kyblik kyblik

kyblik je offline (nepripojený) kyblik

Robotník telom i dušou
...plavák.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Musíte preštelovať plavák.Niekedy a zdá sa mi ,že je to aj vo vašom prípade plavák zadrháva o vypúštacie teleso .Vtedy stačí trochu pootočiť celý napúštací ventil.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

miroB12 Pozri príspevok
pri napúšťaní vody ju plavák v nádržke nezastaví a preteká vrchom čo s tým ma urobiť ďakujem
Treba skúsiť nastaviť plavák (jeho točením sa dá nastaviť moment zastavenia vody). AK to nepomôže, treba kúpiť nový nápustný systém (ventil s plavákom, stojí nejakých 5-7 EUR). Dosť často v týchtoventiloch starnú gumové tesnenia a preto po čase prestanú ventily zatvárať.
0 0
najag najag

najag je offline (nepripojený) najag

Samozrejme, vsetko plati o plavaku, ale ak nie je problem prave v ihle, ktora nezastavi privod vody, takze voda stale preteka.....najma pre necistoty, pre membranu, pre klobucik...zalezi od systemu, ktory mas namontovany vo WC.Tie nove su dost problematicke na akukolvek spinu v uzatvaracom mechanizme privodu vody.
0 0
najag najag

najag je offline (nepripojený) najag

Ty mas prave ten podareny system, ktory mi dal zabrat dlhe roky. Ktory drhne v ulozeni, takze nepusti plavak hore, ktoreho uzatvaracia ihla ma otlacenu gumicku, takze privod neuzatvori, ktory je haklivy na tlmic vody v privodnej rurke a ked sa zasekne, tak preteka voda preteka, ktory ma problemy s membranou, ktora nie je dost pruzna, ako by mala byt, ked nie je tesny zavitovy spoj plavaka, takze voda obteka cez zavitovy spoj a plavak nedviha, ako by sa mal dvihat.....to su vsetky zavady, na ktore som si spomenul u tohto systemu, ked ma to prestalo bavit, tak som ho vymenil za iny. Davam ti to zadarmo, aj ked je to vlastne know-how ..
0 0
miroB12 miroB12

miroB12 je offline (nepripojený) miroB12

tak vdaka za raky
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

V nádržke pravidelne polievam tie čudlíky rozpúšťačom vodného kameňa.
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

Kazu Pozri príspevok
V nádržke pravidelne polievam tie čudlíky rozpúšťačom vodného kameňa.
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Laco-monter Pozri príspevok
Náááá, mojko a ty čo tu kuky vyvaľuješ?
0 0
kyblik kyblik

kyblik je offline (nepripojený) kyblik

Robotník telom i dušou
no šak Lacko už asi dávno funguje na tabletách, čo rozpúšťajú kameň...
0 0
Peterkrk Peterkrk

Peterkrk je offline (nepripojený) Peterkrk

miroB12 Pozri príspevok
tak vdaka za raky

Joj, "raky" v ňom nechovaj, tie Ti budú ten plavák zadrhávať ešte viac...
0 0
ludex ludex

ludex je offline (nepripojený) ludex

človek,čo si užíva život.
V prvom rade vymeniť gumičku v plaváku,pokial to nepomôže,vymeniť plavák.Pokial závada pretrváva,odporúčam vymeniť celé WC a ak ani to nepomôže,tak vymeniť byt za nový a takto pokračovať až do úplného odstránenia závady! Nemáš za čo!
0 0
najag najag

najag je offline (nepripojený) najag

ludex Pozri príspevok
V prvom rade vymeniť gumičku v plaváku,pokial to nepomôže,vymeniť plavák.Pokial závada pretrváva,odporúčam vymeniť celé WC a ak ani to nepomôže,tak vymeniť byt za nový a takto pokračovať až do úplného odstránenia závady! Nemáš za čo!
A ked ziadna gumicka v plavaku nie je, tak si zase usetril opravu a opravil bez opravy....ale mozno sa nejaka vymysli a bude to patent ludex.
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

Kazu Pozri príspevok
Náááá, mojko a ty čo tu kuky vyvaľuješ?
Vyvaľujem kuky , lebo to asi nie je moc účinné.

Jednoducho súčiastky splachovača,treba raz za niekoľko rokov vymeníť

ako ti radili v predchádzajúcich príspevkoch.Pre 5, či 7 € sa neoplatí znervozńovať.

Ja som vymenil WC-ko po 16 rokoch a som maximalne spokojny.

Ešte poradím,že do misy vešiam Bref duo-aktiv.
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Máme veľmi tvrdú vodu a odstraňovač vodného kameňa, neveríš, ale pomáha.
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

Kazu Pozri príspevok
Máme veľmi tvrdú vodu a odstraňovač vodného kameňa, neveríš, ale pomáha.
Ešte existuje niečo také ako filter, ale vnútri sú kryštaliky nejakej sody alebo čoho, a to sa pripojí k práčke na prívod vody aby sa zmäkčovala voda na pranie, a ušetríš aj na prášku na pranie.
0 0
PotPalo PotPalo

PotPalo je offline (nepripojený) PotPalo

posledný svojho druhu
Tento problém sme už riešili tu: http://www.porada.sk/t116857-uzatvar...dy-oprava.html

Pri výmene celého plavákového ventilu máš na dva roky pokoj.
Pri úprave plavákového ventilu (nájdeš v téme že ako) máš pokoj na desať rokov, a nemusíš ani platiť. Tvrdá voda tomu až tak moc nevadí...
Naposledy upravil PotPalo : 18.02.10 at 22:22
0 0
amoo amoo

amoo je offline (nepripojený) amoo

Niekedy zadrhava aj plavak o stenu nadrzky starsi system, a tiez necistota uzaveru ihly - tu pri zavretom WC ventile (klasický ventil treba raz mesacne uplne zatvorit a otvorit aby sa nezadrhol od vod. kamena korozii...a aby bol funkčny v pripade nudze) vyberiem odpustim vodu aby vytlačila špinu, pozor na prud vody aby vam s tou ihlou nekontrolovane nevystrekla, vyčistit pripadne čo sa da, ten nanos vod. kamena z telesa plavaka ide dosť dobre preč.
0 0
PotPalo PotPalo

PotPalo je offline (nepripojený) PotPalo

posledný svojho druhu
Nie som si istý, ale tuším sme sa zabudli spýtať na typ toho ventilu s plavákom. Ono ich je viac typov, tak aby sme tu neriešili nejaký úplne iný. Staré mali kovovú ihlu, novšie mali také ploché viečko na vrchu, a sú ešte aj iné...

Takže prosím o popis ventilu, o aký sa jedná.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať