Zavrieť

Porady

Citácie

Kedze som v sekcii Ohlasy, chcem este vyjadrit nazor na citaty. Na viacerych miestach sa hovori o setreni miesta (aj v suvislosti so zobrazovanim podpisov, co uz neriesim, kedze je to asi nahodne ) tak ma dost mrzi ze "citatori" nechaju mnohokrat "citovat" cely prispevok o ktory im ide, pritom reakcia sa casto tyka jednej jedinej vety. Alebo dokonca "citator" zozbiera niekolko citatov do jedneho prispevku a dopise jedinu vlastnu myslienku, ktora zvycajne nikomu nic neda.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    Bobbix Pozri príspevok
    Kedze som v sekcii Ohlasy, chcem este vyjadrit nazor na citaty. Na viacerych miestach sa hovori o setreni miesta (aj v suvislosti so zobrazovanim podpisov, co uz neriesim, kedze je to asi nahodne ) tak ma dost mrzi ze "citatori" nechaju mnohokrat "citovat" cely prispevok o ktory im ide, pritom reakcia sa casto tyka jednej jedinej vety. Alebo dokonca "citator" zozbiera niekolko citatov do jedneho prispevku a dopise jedinu vlastnu myslienku, ktora zvycajne nikomu nic neda.
    Ja patrím medzi tých, čo musia citovať celý príspevok. Som nedokonalá a v oblasti PC nevzdelaná. A viaccitácie neovládam vôbec. Netuším, čo s tým. Jediné riešenie by bolo, keby som v rámci šetrenia radšej necitovala. Takže aj takí sme tu.

    Richard je offline (nepripojený) Richard

    admin Richard
    Toto plánujem riešiť tak, že citácie sa zobrazia až po rozkliknutí - inak budú zbalené.
    Je skutočne často krát zbytočné citovať celý príspevok, niekedy je priam nutné vybrať len časť príspevku na ktorý sa reaguje.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Richard ten tvoj podpis je originálny. Dole hlavou.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Mňa už raz napadlo, či skôr veľa miesta nezaberajú tie obrovské fotografie či trblietajúci anjelikovia, kytice a iné prílohy v neodb. témach ...no, som počítačový neznalec, len si tak dumem občas

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Mam otazku:

    Ako to mam urobit, ked chcem do svojho prispevku pridat viacero citatov - z niekolkych prispevkov, nielen z jedneho?

    Napadlo ma: Otvorite si druhe okno v prehliadaci a skopirujete ako citaciu a vlozite do svojho prispevku.

    Alebo je aj jednoduchsie riesenie? Dakujem.

    alla66 je offline (nepripojený) alla66

    Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac alla66
    Klikneš, vložíš skopírovaný text a máš citát
    Naposledy upravil alla66 : 06.12.09 at 20:23

    alla66 je offline (nepripojený) alla66

    Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac alla66
    Mam otazku:

    Ako to mam urobit, ked chcem do svojho prispevku pridat viacero citatov - z niekolkych prispevkov, nielen z jedneho?

    Napadlo ma: Otvorite si druhe okno v prehliadaci a skopirujete ako citaciu a vlozite do svojho prispevku.

    Alebo je aj jednoduchsie riesenie? Dakujem.
    __________________
    ,
    zabudla som doplniť.... medzi zátvorky vložíš skopírovaný text.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Lianka Pozri príspevok
    Mam otazku:

    Ako to mam urobit, ked chcem do svojho prispevku pridat viacero citatov - z niekolkych prispevkov, nielen z jedneho?

    Napadlo ma: Otvorite si druhe okno v prehliadaci a skopirujete ako citaciu a vlozite do svojho prispevku.

    Alebo je aj jednoduchsie riesenie? Dakujem.
    Áno je. Odkaz ti už an to dali - je to multicitácia. Na spodku každého príspevku máš také znamienko plus (+). Tým si označíš všetky príspevky, ktoré chceš vo svojej odpovedi citovať a keď budeš mať všetky označené, tak potom klikneš na "citovať". Funguje to aj vtedy, keď v rámci témy označíš príspevky na rôznych stranách. Nefunguje to ale pre označené príspevky v rôznych témach. Multicitovať sa dá len v rámci jednej témy.

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Dakujem Vam vsetkym. Vyskusala som, poradilo sa .

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.