Zavrieť

Porady

CPU ide na 100%

Dobrý deň ,potreboval by som pomôcť, ako mám odstrániť vírus.
Je tu problém, že jakmile sa ho snažím vypnúť cez CTRL ALT DELETE - Procesy CPU ide na 100% a ak uz len kliknem na polozku ktorú chcem vypnúť(svchost.exe), naskočí blue screen.
Druhý spôsob bol taký, že som ihneď po zapnutí PC zapol antivirus(avast Free!) a šiel do "Test po reštarte". Samozrejme CPU = 100% -> BlueScreen.
Pokúšal som sa spustiť "Úplný test PC" v núdzovom režime, lenže nic - rýchlosť kontroly : 0B/s. Takisto keď som "Test po reštarte" zapol z núdzoveho režimu ,tak sa nič neudialo.

Dúfam , že je nádeje ten vírus odstrániť ,keď už tak, tak s tým pôjdem do servisu
Ďakujem za odpovede
Naposledy upravil SeparateSK : 29.11.11 at 20:04
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    SeparateSK je offline (nepripojený) SeparateSK

    Lua,C++,PHP,JavaScript programátor ...viac SeparateSK
    Viem,že SVCHOST nemám vypínať. Ale zrovna ja tam mám trojana , ktorý svchost.exe vyuzíva.
    A to či ho mám vypnúť záleží od toho či je Meno použivatela(v taskmgr) LOCAL SERVICE alebo SYSTEM.
    A hento je LOCAL SERVICE svchost, ktory bezi na 100%.

    mecky je offline (nepripojený) mecky

    mecky
    skus napriklad kaspersky recsue disk, alebo ine zahranne bootovatelne cd s antivirom
    http://rescuedisk.kaspersky-labs.com/rescuedisk/updatable/

    i
    nak na fore viry.cz dostanes urcite podrobnejsie info aj navody

    SeparateSK je offline (nepripojený) SeparateSK

    Lua,C++,PHP,JavaScript programátor ...viac SeparateSK
    Ďakujem, ale zrejme radšej s tým PC pôjdem rovno do servisu.
    A začnem makať na mojom vlastnom anti-víruse, keď ma henten sklamal

    Zoltan Miklos je offline (nepripojený) Zoltan Miklos

    Bývalý IT guru (teraz už len guru)... ...viac Zoltan Miklos
    virus to nebude... ziaden virus nie je taky blby, aby seba sameho prezradil 100% vytazenostou. bude to pravdepodobne windows stahujuci nejaky update. podla mna by si mal nechat pocitac bezat 'naprazdno' nejaky cas, hoci aj cez noc, a vytazanost CPU by sa ti malo vrati znovu na minimum. obcas sa to stavalo aj mne na XP. proste som musel dat masinke nejaku chvilu, nech si porobi svoje, a bolo. pokial nemas cas cakat, skus priradit procesu minimalnu prioritu cez spravcu uloh.

    SeparateSK je offline (nepripojený) SeparateSK

    Lua,C++,PHP,JavaScript programátor ...viac SeparateSK
    Praveze v tom to je aj ked necham pc bezat na prazdno, takcitak za 3 min. naskoci blue screen.
    A spustit spravcu uloh... = skratenie tych 3 min na zopar sekund.

    TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

    TomasHC
    Stiahni si process explorer od Microsoftu, tak si potom otvor detaily pre svchost (SerViCeHOST - proces, pod ktorym bezia rozne servisy), zalozka Services Ti ukaze co vsetko tam bezi a mozes skusat po jednom vypinat...

    Tu mas navod - http://www.bleepingcomputer.com/tuto...t.exe-process/

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    SeparateSK Pozri príspevok
    ...Dúfam , že je nádeje ten vírus odstrániť ,keď už tak, tak s tým pôjdem do servisu...
    ... na ťažké potvory mám dobré skúsenosti s Trojan Remover...

    ...reinstal XP (cca 40-60 min) a mas po probleme...
    šťastný to človek... Ak máš pôvodnú inštaláciu bez SPackov, zastaralé ovládače na CD k PC, spústu užívateľských programov, a prisposobenie si ich k obrazu svojmu.... tak ja som sa veru do tých 60 minút nevtesnal; okrem toho aj po týždni zisťujem, že nie je nainštalovaný nejaký modul, certifikát, treba znova ponastavovať spústu programov....
    Ale faktom zostáva, že som sa zbavil veľa balastu (aj niektorých užitočností - na všetko totiž človek pri zálohavaní nemyslí), a PC docela ožije...

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    Instalacia XP cca 30-35min, ovladace (audio, video, LAN, DVB ..... ) cca 15 min. Zakladne aplikacie TC, winrar, browser, VLC, office a pod 10-15 min ...
    Mozno som to prehnal 40-60 ale 60-80 toto uz je realne. Toto instalujem ja a potom instalujem dalsie softy v priebehu zitia. Ak by som denne pouzival viacej aplikacii, ktore su napr. casovo narocne na instalaciu, tak si nainstalujem vsetko raz (nech to trva aj 3 hod) nastavim a urobim zalohu napr. acronisom. Pri problemoch so systemom siahnem po zalohe. Sice restore trva dost dlho, ale mam to bez prace

    sthruska je offline (nepripojený) sthruska

    sthruska
    Sice restore trva dost dlho, ale mam to bez prace

    To je nezmysel. Trvá podstatne menej než samotná inštalácia OS. Tak 15 - 20 minút.

    SeparateSK je offline (nepripojený) SeparateSK

    Lua,C++,PHP,JavaScript programátor ...viac SeparateSK
    No, práve som vytvoril vlastný anti-vírus v C# - na notebooku. dúfam, že to pomôže udržať CPU v normále, počas hľadania vírusu.

    Aspoň získam čas na overenie týchto vašich rád. A na inštalácie.

    TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

    TomasHC
    SeparateSK Pozri príspevok
    No, práve som vytvoril vlastný anti-vírus v C# - na notebooku. dúfam, že to pomôže udržať CPU v normále, počas hľadania vírusu.

    Aspoň získam čas na overenie týchto vašich rád. A na inštalácie.
    Škoda že tu už nie je pri príspevku tlačítko "Zábavné", hneď by som tam klikol.

    SeparateSK je offline (nepripojený) SeparateSK

    Lua,C++,PHP,JavaScript programátor ...viac SeparateSK
    Prečo ? ) - to ,že som naprogramoval antivírus podľa vlastných predstáv?
    A napríklad, udržuje to CPU v normále a to nežartujem!

    TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

    TomasHC
    SeparateSK Pozri príspevok
    Prečo ? ) - to ,že som naprogramoval antivírus podľa vlastných predstáv?
    A napríklad, udržuje to CPU v normále a to nežartujem!
    Neviem či vieš čo je to vírus a koľko ich existuje... Definície si kde zobral? Alebo je to celé postavené na heuristike?

    SeparateSK je offline (nepripojený) SeparateSK

    Lua,C++,PHP,JavaScript programátor ...viac SeparateSK
    No , už mi to funguje tak díiiiiiik.
    @TomasHC : človek musí mať nejakú ideu ako to vytvorí , a mne sa to podarilo. Aspoň to kontroluje CPU a ničí VBS žartíky(cd otvaranie donekonecna, vypinanie pc, vyvolavanie merlinov...) a JS trojany.
    EXE parsovanie ešte nemám.
    Naposledy upravil SeparateSK : 02.12.11 at 19:41

    klatuu je offline (nepripojený) klatuu

    klatuu
    mal by si radsej pouzit nejaky normalny operacny system, kde sa nemozes obavat virusov, alebo si sam sebe nedaj admin prava

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.