Zavrieť

Porady

Dohoda a odvody

Ako zamestnávateľ platím 0,8% úrazové poistenie a 0,25% garančné p. nič viac?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lydka R je offline (nepripojený) Lydka R

    Večný optimista so zmyslom pre humor, ale aj prísny detailista obľubujúci matematiku a logiku. ...viac Lydka R
    Laura1
    Ako zamestnávateľ platím 0,8% úrazové poistenie a 0,25% garančné p. nič viac?
    No a ešte 19% zrazenú daň, ak nie je podpísané vyhlásenie.

    Laura1 je offline (nepripojený) Laura1

    žena v "najlepšom veku" čerstvá stará mama ...viac Laura1
    Ďakujem, samozrejme, ale u nezamestneného je to málo pravdepodobné, že by pracovall u viacerých zamestnávateľov.

    feem je offline (nepripojený) feem

    feem
    Lydka R Pozri príspevok
    No a ešte 19% zrazenú daň, ak nie je podpísané vyhlásenie.
    Ako mám 19% daň vyúčtovať na DÚ. Stačí raz ročne, ak som zamestnával na dohodu pracovníka, cca 8-16 hod. mesačne, a zarobil cca 240 - 480 Sk/mesiac? Niekde som počul, že príjmy do 500,-Sk sa nezdaňujú.
    Zamestnanec robil u mňa 4 mesiace. Dá sa spätne nahlásiť daňová povinnosť za zamestnanca, alebo mu dať výpis k celkove dani z príjmu zo záv.činnosti - má trvalý prac. pomer u inej firme.
    Príp. ako mám postupovať, ak som bol povinný odvieť daň a neodviedol som ju. (odvody do soc.p. som odvádzal).

    katka50 je offline (nepripojený) katka50

    katka50
    Je to Vyhlásenie na zdanenie príjmov fyzických osôb zo závislej činnosti...
    Na základe vypísaného a podpísaného vyhlásenia uplatňuješ nezd.časť ZD-95616,- Sk na r.2007, alebo daňový bonus.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    feem Pozri príspevok
    Ako mám 19% daň vyúčtovať na DÚ. Stačí raz ročne, ak som zamestnával na dohodu pracovníka, cca 8-16 hod. mesačne, a zarobil cca 240 - 480 Sk/mesiac? Niekde som počul, že príjmy do 500,-Sk sa nezdaňujú.
    Zamestnanec robil u mňa 4 mesiace. Dá sa spätne nahlásiť daňová povinnosť za zamestnanca, alebo mu dať výpis k celkove dani z príjmu zo záv.činnosti - má trvalý prac. pomer u inej firme.
    Príp. ako mám postupovať, ak som bol povinný odvieť daň a neodviedol som ju. (odvody do soc.p. som odvádzal).
    Jeho príjem mal byť zrazený zrážkovou daňou,tá mala byť aj odvedená za každý mesiac na DÚ.

    feem je offline (nepripojený) feem

    feem
    Tweety Pozri príspevok
    Jeho príjem mal byť zrazený zrážkovou daňou,tá mala byť aj odvedená za každý mesiac na DÚ.
    A ak som to nerobil, ako mám postupovať??

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    feem Pozri príspevok
    A ak som to nerobil, ako mám postupovať??
    Opravila by som mesiace, kedy bola vyplácaná odmena. Dodatočne by som daň odviedla.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.