Zavrieť

Porady

ako odpisovať spevnené plochy?

Prosím poradiť ako by ste odpisovali spevnené plochy / zámková dlažba/ približne 75m2 v sume 174 tis. Ja by som ju dala do 4.odpis.skupiny.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    gabi2 je offline (nepripojený) gabi2

    gabi2
    Aj ja sa pripájam k predošlej otázke. Jedná sa o vydláždenie dvora ( slúži ako výstavná expozícia pre predávané stroje) v hodnote 200 000,-- Sk. Neviem ako odpisovať a či vôbec. Je to drobná stavba?. Ďakujem za radu. Gabi

    adato je offline (nepripojený) adato

    adato
    Ak máte na to povolenie (ohlásenie) pre drobnú stavbu tak ako drobnú stavbu, ak stavebné povolenie, potom do 4.

    lpsotna je offline (nepripojený) lpsotna

    lpsotna
    Kde sa zaradí spevnená plocha vybudovaná pri výrobnej hale, ktorá slúži na lepší prístup dodávateľov a lepšie vykladanie tovaru. Mám to dať k zhodnoteniu budovy - výrobnej haly? alebo ako samostatnú stavbu? ... ako tento výdavok zaevidovať v účtovníctve - faktúra je na sumu 399 839,9 Sk bez DPH

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    lpsotna Pozri príspevok
    Kde sa zaradí spevnená plocha vybudovaná pri výrobnej hale, ktorá slúži na lepší prístup dodávateľov a lepšie vykladanie tovaru. Mám to dať k zhodnoteniu budovy - výrobnej haly? alebo ako samostatnú stavbu? ... ako tento výdavok zaevidovať v účtovníctve - faktúra je na sumu 399 839,9 Sk bez DPH
    Osobne by som to dala ako súčasť OC haly.

    adato je offline (nepripojený) adato

    adato
    Nie všetko, čo slúži pre halu musí byť súčasťou obstarania haly. Ako to máte zakreslené na katastri? Ako súčasť budovy? A budete z toho platiť aj daň z nehnuteľností?

    Dagmara1980 je offline (nepripojený) Dagmara1980

    Dagmara1980
    A ako postupovať v prípade, keď živnostník dal urobiť spevnené plochy bez stavebného povolenia, ako to dostať do účtovníctva?

    ako odpisovať spevnené plochy?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.