Zavrieť

Porady

malé mušky na domácich rastlinách - ako sa ich zbavit

Prednedávnom som presadil jednu orchideu a kúpil som na to substrát v kvetinárstve .. Bohužiaľ po presadení mi z toho substrátu začali vyliezať také drobné čierne mušky a teraz ich mám po celom byte.

Nevie niekto poradiť ako sa toho zbaviť ? Mne poradili Nissorun 10 WP v Baumaxe že nech to zarobím s vodou a polejem tým všetky kvety. No ale nejak mi to nepomohlo

Fotka mušky je v prílohe
IMAG0193.jpg  
DSC00375.jpg  
1/1
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pe84 je offline (nepripojený) pe84

    Som právnička a mamina dvoch detičiek ...viac pe84
    tak keby boli tie musky len na kvetoch tak dobry domaci recept je dat saponat do vody a postriekat tym kvet/y, ale ak su po celom byte, tak by som aj bola bezradna, ze co s nimi, ale skusit to mozes, aspon na tie kvety...

    Chokma je offline (nepripojený) Chokma

    Chokma
    Mohlo by ist o smutivky... ja by som poradila bud zlte lepove dosky. Nebezpecne su ich larvy, obzieraju korienky. Takze ich bud zredukujes tymi doskami alebo existuju aj hlistice na smutivky tu http://www.biotomal.sk/index.php?opt...100&Itemid=245

    nesca je offline (nepripojený) nesca

    to keby som vedela :-) nesca
    A z vlastnej skúsenosti....poliať s nejakým prostriedkom proti smútivkám a následne nechať hlinu vyschnúť...podľa kvetu polievať len v nutnom prípade...oni sa tie sviňuchy rozmnožujú v mokrej pôde
    Chokma ano, maju rady vlhke pody. ;-)

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    tieto muchy neriešim...tiež ich mávam okolo orch., ......ak substrát preschne...pokapú...ak ti to vadí daj si do kvetov tie žlté lepiace doštičky. toto nie su smútivky.

    malé mušky na domácich rastlinách - ako sa ich zbavit

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.