Zavrieť

Porady

Poskytnutý preddavok na účte 314 - zrušenie

Prevzala som PÚ firmy, po kontrole zostatkov účtov som zistila, že sa od roku 2004 každoročne presúva poskytnutý preddavok na účte 314 vo výške 10000 Sk /až do r. 2007/, ktorý mal byť odúčtovaný ešte pri nákupe nábytku v tom istom roku ako vznikol. Ako mám teraz vynulovať účet 314?

Prosím skúsenejších o radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    susi28 Pozri príspevok
    Prevzala som PÚ firmy, po kontrole zostatkov účtov som zistila, že sa od roku 2004 každoročne presúva poskytnutý preddavok na účte 314 vo výške 10000 Sk /až do r. 2007/, ktorý mal byť odúčtovaný ešte pri nákupe nábytku v tom istom roku ako vznikol. Ako mám teraz vynulovať účet 314?

    Prosím skúsenejších o radu.
    Možno zápisom 548/314 ako nedaňový náklad.

    susi28 je offline (nepripojený) susi28

    susi28
    Ďakujem za skorú odpoveď, tiež ma to takto napadlo, ak nebudú iné nápady, tak to zaúčtujem 548/314

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    susi28 Pozri príspevok
    Ďakujem za skorú odpoveď, tiež ma to takto napadlo, ak nebudú iné nápady, tak to zaúčtujem 548/314
    Odporúčam prefotiť k internému dokladu ako podklad pôvodnú faktúru a aj doklad o úhrade zálohy. Aby neskoršie sa vedelo o čo vlastne ide.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    susi28 Pozri príspevok
    Ďakujem za skorú odpoveď, tiež ma to takto napadlo, ak nebudú iné nápady, tak to zaúčtujem 548/314
    A skutočne bola tá záloha odpočítaná na faktúre? Nemá vám niekto peniažky vrátiť? Popozerala by som doklady, ktorých sa to týka v roku k 2004.

    susi28 je offline (nepripojený) susi28

    susi28
    Tweety Pozri príspevok
    A skutočne bola tá záloha odpočítaná na faktúre? Nemá vám niekto peniažky vrátiť? Popozerala by som doklady, ktorých sa to týka v roku k 2004.
    Neoverovala som to v papieroch, len som sa opýtala majiteľa, či o tom niečo nevie, no a tvrdí, že záloha bola odpočítaná pri nákupe v hotovosti. Asi si budem musieť vyžiadať staré doklady a prekontrolovať to.

    Poskytnutý preddavok na účte 314 - zrušenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.