Zavrieť

Porady

Vrátený tovar a neuhradená fa

Ahojte, poraďte mi ako zaúčtovať: Predali sme klientovi tovar - software na knihu jázd, vystavili sme fa / sme platci DPH/ a on nám to po týždni vrátil s tým, že to mu to nevyhovuje. Čo teraz, my sme už DPH odviedli?

A ešte jeden problém. Klient nám za tovar zaplatil 2-krát v ten istý deň /PP/
Ďakujem za pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Kalmanka Pozri príspevok
    Ahojte, poraďte mi ako zaúčtovať: Predali sme klientovi tovar - software na knihu jázd, vystavili sme fa / sme platci DPH/ a on nám to po týždni vrátil s tým, že to mu to nevyhovuje. Čo teraz, my sme už DPH odviedli?

    A ešte jeden problém. Klient nám za tovar zaplatil 2-krát v ten istý deň /PP/
    Ďakujem za pomoc.
    Ad 1: Vystaviť dobropis v 01/2008, zníži sa daňová povinnosť za 01/2008, resp. 1.Q 2008

    Ad 2: Vrátiť jednu platbu, buď v hotovosti, alebo prevodom.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    smith Pozri príspevok
    Ad 1: Vystaviť dobropis v 01/2008, zníži sa daňová povinnosť za 01/2008, resp. 1.Q 2008

    Ad 2: Vrátiť jednu platbu, buď v hotovosti, alebo prevodom.
    Nie jednu, ale až dve, jedna platba je navyše, a k druhej je dobropis.

    Kalmanka je offline (nepripojený) Kalmanka

    Som vydatá, 2 deti, spolu s manželom podnikáme ...viac Kalmanka
    Tweety Pozri príspevok
    Nie jednu, ale až dve, jedna platba je navyše, a k druhej je dobropis.
    Ďakujem, za odpoveď. Čo sa týka dobropisu rozumiem, ale ako zaúčtujem tú druhú prijatú platbu na účet. Samozrejme, že ju vrátime, dať to ako príjem neovpl. z. dane a potom výdavok neovpl. základ dane bez priznania DPH

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Kalmanka Pozri príspevok
    Ďakujem, za odpoveď. Čo sa týka dobropisu rozumiem, ale ako zaúčtujem tú druhú prijatú platbu na účet. Samozrejme, že ju vrátime, dať to ako príjem neovpl. z. dane a potom výdavok neovpl. základ dane bez priznania DPH
    Môže to byť aj takto ako píšeš.

    Kalmanka je offline (nepripojený) Kalmanka

    Som vydatá, 2 deti, spolu s manželom podnikáme ...viac Kalmanka
    Ďakujem a ešte mam takúto otázku - síce iná téma- ale dúfam, že mi prepáčiš. Tovar z ČR nám dodáva prepravná firma- sídlo má v ČR, aj české DIČ na faktúre, účet na prijaté úhrady majú v tu , prepravné služby nám fakturujú v CZK napr. 660,- a pri tom je suma v SK 789,36. Celkom k úhrade je v SKK.Faktúra je bez DPH. Mám to zaúčtovať ako faktúru od neplatcu DPH? Ďakujem moc za pomoc.

    Vrátený tovar a neuhradená fa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.