Zavrieť

Porady

misoft A na čo je zapojený? Sieť? Aký el.motor? Synchrónny, asynchrónny, do hviezdy, do trojuholníka zapojený.
Consultix Chybou je vytvarat si tu nove nicky a riesit ten isty problem s cerpadlom prostrednictvom rozne definovanych otazok. Treba si zavolat opravara a nezneuzivat poradu a ochotu ludi.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    canbo je offline (nepripojený) canbo

    canbo
    Podľa popisu sa zrejme jedná o staršie prevedenie elektrorozvodu - poistkami, je predpoklad , že okrem vymenenej poistky je "vypálená " aj ďalšia. npr na prívode, alebo až v poistkovej skrini.
    Ak nedokážete odkontrolovať poistky, je ťažko poradiť z elektromotorom.

    Najčastejšou chybou sú uvolnené spoje na svorkovnici motora - čiže spodné matice na vývodoch cievok motora.(aj pod plieškami hviezdy). Potom " zle" nevhodné pripojenie prívodu ( neupevnený kábel a prenášanie ,alebo otrasy), alebo chyba spínača,zásuvky....
    20 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Elektromotor 380V Áno sú zapojené všetky fázy . A sú v správnom poradí všetko je tak ako má biť on do nedávna siel ale z ničoho nič prestal ísť ak ho zapnem stále bzuci.
    Elektromotor 380V Je to asynchrony motor je zapojeny na 380 V.
    Chobot Tak sa mohlo prepáliť jedno vinutie v motore.
    Elektromotor 380V Výkon motora je : 1,5kW. Otacky motra: 1430 značka motora : Mez Mohalnice . Typ: AP90L/4
    Elektromotor 380V Neviem lebo v sobotu som vybil poistky počítačovým monitorom siel som vymeniť poistku dal som tam novú a od vtedy nejde motor
    sosak Prekontroluj všetky poistky, asi chýba 1 fáza,preto bzučí.
    misoft Tak buď je zlá tá poistka, alebo ju už znova prepálilo. Alebo (ako Chobot naznačil) vinutie v prdeli. Inak je mi divné - pripojil si monitor a odpálil si poistku - v čom? V 230V? Alebo v tých 380V? Máš ty vôbec zavedené 380V? Pretože trojfázové vedenie je istené ZÁSADNE trojfázovým ističom! A keď ti vyhodilo jednu poistku - tak nemáš trojfázu!
    jslancik možno má monitor na 380V
    misoft Kua - taký chcem vidieť..... nejaká to novinka.....
    Elektromotor 380V Neviem lebo jak som zapol elek.motor tak bol veľmi horúci. Inak ja ho používam na domacu vodaren
    jslancik misoft, také nepoznáš? vraj najnovšie 8K televízory sa robia na 380V
    sosak Asi vydrbalo celú rozvodnú skriňu až po elektráreň
    pavol54 pokiaľ viem tak poistky sú po jednej na každú fázu, a aj tie sú ktohovie kde(asi to musí byť veľmi stará stavba okolo 50 ročná) dnes máš normálne pri hodinách hlavný istič ak máš tri fázy tak trojfázový potom niekde v byte alebo v dome máš skriňu a v nej jeden a viac jednofázových ističov pre svetelnú linku, potom pre zásuvkovú linku, a jeden a viac trojfázových ističov pre trojfázovú linku ak ti vyhodí monitor trojfázový istič, vypni hlavný istič, kúp sviečky a čakaj kým nepríde elektrikár a možno aj s revíznym lebo niečo nie je dobre zapojené. ak bzučí elektromotor tak nie je na všetkých troch fázach rovnaký prúd tak sa nemôže roztočiť lebo nenastáva fázový posun na elektromagnetoch ak by boli vinutia jednej fázy zhorené tak ani nezabzučí. Inak takmer všetky malé elektromotory ktoré sú napájané zo siete 230 V sú trojfázové len jedna fáza je oneskorená cez kondenzátor, ale o tom by viac napísal lacotinka ( bavíme sa o asynchrónnych motoroch )
    lacotinka Palo 21,38
    3f motor s 1,5kW sa roky používal ako 1f (výkon neodhadnem, ale asi max niekde okolo polovice ) a rozbiehal sa ako píše Palo kondíkom
    PS1
    dokonca s malou záťažou sa rozbehol aj s vložkou do elektrického variča - - a tam neviem či tá vyhrievacia špirála pôsobila ako cievka, alebo rôzne rozložené Wattové zaťaženie spôsobilo fázový posun

    PS2
    3f ASmotor nebeží na a priori na posun fáz
    3f v statore vytvorí točivé magnetické pole
    to indukuje v rotore napätie/prúd/mag.pole
    a jedno mag. pole tlačí to druhé
    kedže tieto polia nejdú "spolu" , motor sa volá asynchronny
    lacotinka Prvé áno = bude mať zapojené iba 2 fázy

    To druhé je hovadina typu misoftvér

    PS
    ak je zlé poradie fáz, tak sa jennoducho točí opačne
    buchač Týýýý vole...

    Čítam tie komentáre a ten "monitor na 380 V" ma teda aj zaujal...

    Do elektriky ja veru zásadne nešahám...ešte tak žiarovku vymeniť.
    Ale henten "monitor" je teda festovná ujovina.

    Ďakujem dotyčnému za príjemné pobavenie na večer.
    misoft Blá...blá...blá.... tvoja hov*dina.... pre trojfázový treba 3 fázy - L1,L2,L3 - ale sú experti, ktorí zapoja 3x po 230V - šak tri fázy ..... z troch zásuviek....
    lacotinka " zapoja 3x po 230V - šak tri fázy ..... z troch zásuviek.... " = vyhodňar
    karol.za len tu treba dať pozor,aby tie tri zásuvky neboli napojené na jednu fázu
    lacotinka Karol 22,38

    A prečo ????????????????

    Fáza z jednej zásuvky s tou istou fázou z inej zásuvku sa predsa nepobijú
    dokonca ani motor nezabzučí
      zbaliť

    lacotinka je offline (nepripojený) lacotinka

    Vylúčený člen lacotinka
    """ misoft (Dnes 16:21) Tak buď je zlá tá poistka, alebo ju už znova prepálilo. Alebo (ako Chobot naznačil) vinutie v prdeli. Inak je mi divné - pripojil si monitor a odpálil si poistku - v čom? V 230V? Alebo v tých 380V? Máš ty vôbec zavedené 380V? ""



    Už sa takto občas aj zľaknem :

    - neblicoval som ja voľakedy na priemke

    - vývoj až tak pokročil a ja som si to nevšimol



    Lebo opýtať sa či

    monitorom vydrbol 380 poistku , to chce fakt

    - HROŠIU kožu

    - štúdium elektriky z rýchlika (čo ani nezastaví )



    PS

    už som videl poistky do 500 V

    ale furt boli IBA na fáze = cca 230 V

    Dobry den mam taky problem nechce mi ist elektromotor 380V nechce sa tocit a bzuci . Aka chyba tam je?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.