Zavrieť

Porady

Studium biologie - vedecky smer

Dobry den,
chcela by som sa spytat na par veci ohladom studia BIOLOGIE - vedeckeho smeru.

1. ake uplatnenie sa da ocakavat? Stav pracovneho trhu a pod...
2. Ake skoly by ste mi odporucili?

Ak by som vychadzala z tezy, ze BIO je vec stratova, UK v BA by ma asi este viac zatlacila na "dno", cim myslim menej moznosti ako kooperacie so zahranicnymi univerzitami, horsi stav vyskumnictva v SR.... Preto sa skor upriamujem na ceske skoly, napr MU Brno.... UK Praha...
Vedel by mi niekto poskytnut o nich viac informacii? Resp poradit inu moznost, vlastne skusenosti, atd?

Za kazdu odpoved velmi pekne dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Sama som absolventkou chémie (vedeckého smeru) a teda poznám túto situáciu veľmi dobre. V prípade biológie je to ešte horšie ako v prípade chémie. Uplatnenie u nás je hlavne v štátnej správe, prípadne na akademikej pôde (doktorandské, postdoktorandské, atd), cize slabé financé ohodnotenie. Podla mna, nie je az také dolezité, či štúdium absolvujete u nas alebo CR. Aj na Slovensku bezia dobre projekty, cez ktoré je mozné ist studovat na niekolko semestrov von. Ale ak , tak si treba vybrat Univerzitu, kde ma biologia tradiciu a uroven (UK Ba, UPJS KE,...)
    Po studiu je dobre sa napr. uchádzat o doktorandksé studium v zahranici a tam uz je to o inom. Nie je to az taky problem. Mam vela byvalych spoluziakov, ktorí to takto urobili. Tam uz su na vyskum vyclenene uplne ine peniaze a aj doktorand sa dostane na projekty a s tym suvisiace napr. konferencie, staze, workshopy ovela jednoduchsie. Ale v tomto pripade uz potom je lepsie ostat v zahranici. Návratom na Slovensko sa stavate opat len zamestnanec univerzity s PhD titulom a tabulkovym platom rovnako ako iny PhD.
    Inak viem, ze biologovia sa uplatnuju napr. ako obchodný reprezentanti farmaceutickych firiem, ucitelia, laboranti v mikrobiologickych laboratoriach.

    Studium biologie - vedecky smer

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.