Zavrieť

Porady

Mozem dat na seba 2 vrstvy nivelaku?

Zdravim Vas, chcem sa spytat, ci mozem dat na seba dve vrstvy nivelaku. Pretoze mam chodbu, ktora je v strede prepadnuta 3 cm a ku koncu a zaciatku len nejako cez pol cm. Cize by som najprv vylial strednu cast, nech to zrovna priblizne o ten centimeter a po uscnuti vby som chcel dat nato druhu vrstvu nivelacky. Je to tak mozne? Bude to fungovat? Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    miros15 je offline (nepripojený) miros15

    miros15
    Take nerovnosti ake udavas by si mohol riesit pomocou VU betonu a po vytvrdnuti vyliat nivelacnu hmotu.
    Marecko1112 lenze ja som neni murar ani ziadny majster z fachu, tak netusim ako by to dopadlo s betonom a mojim vyrovnavanim do roviny, stavim to na istotu...

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    no vidíš, tak nakoniec si sa rozhodol pre najjednoduchšie vyriešenie krivej podlahy na chodbe.
    Marecko1112 hej hej, je to najjednoduchsie a najlepsie...V kuchyni som robil s nivelaciou teraz prvy krat sam a je to naparadu, len som nevedel ci sa da dat na seba 2x.

    lapejko je offline (nepripojený) lapejko

    živnostník remeselník lapejko
    nie je pravda, že môžeš donekonečna dávať vrstvy, niektorí výrobcovia to vyslovene zakazujú, ku konkrétnej značke treba preštudovať technický list.
    Samonivelizačné hmoty vznikli na západe na vyhladenie drsných, hrubých podkladov s minjmálnymi odchýlkami z rovinnosti a tak sa aj zväčša správajú a tak je uspôsobené aj profesionálne náradie na rozotretie hmoty v požadovanej hrúbke, nie v rozmedzí 0-30 mm ale do 20 mm, plus mínus3 mm. Suplovanie poctivého poteru nivelačkou je čiastočne možné použitím kovových rýchloomietnikov v najhlbších miestach a osadením do vodováhy, stiahnutím nivelačky po omietnikoch latou, následné vybratie omietnikov a prevzdušnenie valčekom...následné opravy a úpravy najskôr po 24 hod brúsením, penetráciou a opakovanou vrstvou.
    Naposledy upravil lapejko : 12.12.13 at 20:27
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    vlado 33 Používam Murexín, prešiel som technické listy aj iných značiek. Zatiaľ som sa nedočítal, že nemôžem opakovane naniesť hmotu. Donekonečna som myslel obrazne.
    Marecko1112 Ja som na ziadnom nivelaku ziadnej znacky nevycital ani ci mozem, ani ze nemozem dat na seba nivelak 2x.
    lapejko vyskúšaj to s bežnou nivelačkou od Weber, Baumit ale aj Uzin a dopadne to biedne...
      zbaliť

    vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

    vlado 33
    Vždy po uschnutí môžeš dávať ďalšiu vrstvu, do nekonečna.

    Mozem dat na seba 2 vrstvy nivelaku?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.