Zavrieť

Porady

toxokaróza

Máte niekto skúsenosti s liečbou toxokarózy?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    danushka je offline (nepripojený) danushka

    danushka
    Moja dcéra mala toxokarózu a zistili sme to náhodne. Opakovane bola chorá a slabá a lekárka sa nás pýtala, či nemáme doma psa alebo mačku a dala jej spraviť testy z krvi, potvrdila sa toxokaróza. Preliečili ju antibiotikami a bol pokoj. Napriek tomu, že pes je pravidelne očkovaný a odčervovaný, nie je záruka, že nemôže dôjsť k takejto infekcii.

    danushka je offline (nepripojený) danushka

    danushka
    Moja dcéra mala stále zdurené a bolestivé uzliny, boleli ju nohy a po malaj fyzickej záťaži nevládala. Okrem toho mala dlhodobo mierne zvýšenú teplotu, stále soplila, kašľala a po polroku už naša lekárka nevedela čo s ňou, tak sa len náhodne opýtala, či nemáme doma zvieratko a tak sa došlo na kameň úrazu. Bolo to pred piatimi rokmi a pamätám si, že ju preliečovali nejakou trojkombináciou ATB a dosť sme tŕpli, aby nedošlo k nejakej alergickej reakcii na ATB. Jednalo sa o dosť agresívnu liečbu a zaťažilo jej to žalúdok, dopĺňali sme probiotiká, aby to aspoň trošku ochránilo črevnú flóru.
    snáď milá osôbka Ingrid Ondruskova
    ...posúvam..práve mi volala sestra, že má pozitívny nález v krvi...

    Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

    Kvaka
    Tak toto ma tiež zaujíma, ako sa to navonok prejavuje. Čítala som v týchto odkazoch aj o postihnutí očí, ako sa to prejavuje? Nie sú to napríklad plávajúce škvrny (zákaly sklovca), ktoré môžu z tohoto vzniknúť?

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    Kvaka Pozri príspevok
    Tak toto ma tiež zaujíma, ako sa to navonok prejavuje. Čítala som v týchto odkazoch aj o postihnutí očí, ako sa to prejavuje? Nie sú to napríklad plávajúce škvrny (zákaly sklovca), ktoré môžu z tohoto vzniknúť?
    Nie, to nemá s tým nič spoločné, našťastie.

    Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

    Ivana Š
    terezamaria Pozri príspevok
    Nie, to nemá s tým nič spoločné, našťastie.
    má to spoločné aj s postihnutím oka, sestre zistil toxokarózu práve očný lekár
    nemala nijaké iné príznaky vyššie popisované, len tú škvrnu "plávajúcu" ako Kvaka píše

    a synovi toxoplazmózu tiež zistila očná lekárka, keď mal 3 roky, pri preventívnej prehliadke
    nepozdávalo sa jej očné pozadie na pravom oku, mal tam nejaké cysty
    lieky sme boli kúpiť v Rakúsku - lebo u nás ich nebolo možné dostať
    nemocnica - 2 týždne - no hnusná liečba, mala som normálne strach, lebo v kuse spal
    ešteže som vtedy mohla byť s ním, a doteraz - je to už 9 rokov - pravidelne chodíme na farmakológiu na kontroly
    Naposledy upravil Ivana Š : 17.02.12 at 06:35

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.