Zavrieť

Porady

priradenie zalohovej fa

Dobry den, prosim o radu, lebo uz som zufala

Zapísala som prijatu zál. fa v CZK, nasledne aj uhradu cez pokl., potom som zapísala ostru fa v CZK, ale ked chcem dat preniest do dokladu tu zal. fa tak sa mi neodcita ta záloha, ale mi napise ze ostrá fa je nulova, neviem kde mam chybu v prirucke som nic nenasla.

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Monika C. je offline (nepripojený) Monika C.

    43 ročná účtovníčka Monika C.
    Keď ideš zapísať ostrú faktúru musíš cez záznam dať odpočet zálohy a Ti to tam započíta . Skús. Zázam -odpočet zálohy.

    babi2 je offline (nepripojený) babi2

    babi2
    Keď nahadzuješ ostrú faktúru, tak ju zadávaj cez položky dokladu a potom cez ZÁZNAM - ODPOČET ZÁLOHY
    Baby ste zlate, ale mne to stale nejde, asi robim nieco zle.

    1. Otvorím prij. fa
    2. Zapisem celu ostru fa a potom dam záznam - zal. fa tam najdem tu správne a dam preniest do dokladu, suma sa mi tam ukaze cervena a mínusom, ale výsledna suma, kt. ma byt vlastne zostatok je 0, neviem co mam zle .

    cloe je offline (nepripojený) cloe

    Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac cloe
    Saskia Ulicna Pozri príspevok
    Baby ste zlate, ale mne to stale nejde, asi robim nieco zle.

    1. Otvorím prij. fa
    2. Zapisem celu ostru fa a potom dam záznam - zal. fa tam najdem tu správne a dam preniest do dokladu, suma sa mi tam ukaze cervena a mínusom, ale výsledna suma, kt. ma byt vlastne zostatok je 0, neviem co mam zle .
    No veď, ak bola zálohová faktúra vo výške ostrej faktúry, tak výsledná suma má byť nula.

    babi2 je offline (nepripojený) babi2

    babi2
    Nenahadzuješ ju cez sumu ako normálne, ale pod tým, cez položky dokladu. Čiže zapíšeš č.dokladu, dátum, zaúčtovanie a potom otvor položky dokladu a zadaj sumu a predkontáciu ostrej FA a potom si otvor ZÁZNAM a Odpočet zálohy a zlikviduj sumu v akej bola DFZ uhradená
    Naposledy upravil babi2 : 17.03.09 at 20:05

    priradenie zalohovej fa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.