Zavrieť

Porady

Pokazený kúsom masa v smetiaku

ami2 ami2

ami2 je offline (nepripojený) ami2

Dobrý deň. Upratovala som v mrazáku, a nasla som tam zabudnutý starší kúsok masa. Veľmi sa za to hambím ale neuvedomila som si čo som urobila a hodila som ho do koša pred domom. Bedňu vyvážajú v pondelok, a ja som si teraz všimla že dam muchy majú vyliahnuté vajíčka. Až ked som to zbadala som si uvedomila čo som urobila. Čo s tým? Nepomôže mi nadávať aká som hlúpa, to som už zistila.
Naposledy upravil ami2 : 15.07.09 at 15:12 Dôvod: preklep
Usporiadat
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

Treba to postriekať nejakou chémiou
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
ami2 ami2

ami2 je offline (nepripojený) ami2

Ale čím, viete mi poradiť? Hneď to pojdem kúpiť
0 0
kikoza kikoza

kikoza je offline (nepripojený) kikoza

a obyčajná vriaca voda nepomôže?
0 0
ami2 ami2

ami2 je offline (nepripojený) ami2

Do smetiaka? Neviem, a čo savo? Tie smeti sú v sáčku, ale sáčok je dosť preplnený. Som zúfalá, len tak sa to tam hemží. Do pondelka bude určite aj poriadny zápach.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

ami2 Pozri príspevok
Dobrý deň. Upratovala som v mrazáku, a nasla som tam zabudnutý starší kúsok masa. Veľmi sa za to hambím ale neuvedomila som si čo som urobila a hodila som ho do koša pred domom. Bedňu vyvážajú v pondelok, a ja som si teraz všimla že dam muchy majú vyliahnuté vajíčka. Až ked som to zbadala som si uvedomila čo som urobila. Čo s tým? Nepomôže mi nadávať aká som hlúpa, to som už zistila.
U nás by tak dlho nestihlo to ostať v smetiaku, spoluobčania chodia tam "nakupovať" každý deň .
0 0
daria29 daria29

daria29 je offline (nepripojený) daria29

mne sa totiež stalo,postriekala som tosprejom na lez. hmyz, pokapali....
0 0
ami2 ami2

ami2 je offline (nepripojený) ami2

Daria pamataš sa aky to bol spray? Bývame v dome, do smetiaka nám nik nechodí "nakupovať"
0 0
ami2 ami2

ami2 je offline (nepripojený) ami2

pomôže napr. biolit?
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

ami2 Pozri príspevok
Daria pamataš sa aky to bol spray? Bývame v dome, do smetiaka nám nik nechodí "nakupovať"
načo chémia? Smrad ostane. Vybrať a zakopať, smrad zmizne a muchy pôjdu inde.
Naposledy upravil kukučka : 15.07.09 at 16:12
0 0
ami2 ami2

ami2 je offline (nepripojený) ami2

Asi to najskôr postriekam. Keď sa to prestane hýbať vyberiem a zakopem.
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
ami2 Pozri príspevok
Asi to najskôr postriekam. Keď sa to prestane hýbať vyberiem a zakopem.
Mäso sa bude rozkladať ešte viac...nemá manžel veľkú lopatu? Vykop jamu...postup vieš
0 0
ami2 ami2

ami2 je offline (nepripojený) ami2

Tak som urobila. Najpr som postriekala. Ked to pokapalo, zakopala som to mäso do zeme pri hnojisku. Vďaka za rady.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

ami2 Pozri príspevok
Dobrý deň. Upratovala som v mrazáku, a nasla som tam zabudnutý starší kúsok masa. Veľmi sa za to hambím ale neuvedomila som si čo som urobila a hodila som ho do koša pred domom. Bedňu vyvážajú v pondelok, a ja som si teraz všimla že dam muchy majú vyliahnuté vajíčka. Až ked som to zbadala som si uvedomila čo som urobila. Čo s tým? Nepomôže mi nadávať aká som hlúpa, to som už zistila.
Nabudúce nemusíš nič riešiť, príroda všetko porieši za teba. AK sú tam už larvy múch, tie s tým kúskom mäsa si poradia a za pár dní už tam nič nebude. Červy sa buď zakuklia alebo z koša odídu. Ak ich zahubíš, zase ti tam len zostane to mäso, ktoré bude naďalej hniť a rozkladať sa, navyše tam budeš mať kopu skapatých červov, ktoré sa tiež budú rozkladať. A o dva dni znovu budú v mäse červy.

Nechaj to tak, o 3 dni tam nič nebude. Tie červy (volajú sa kostné červy) sú strašne pažravé a zožerú všetko, čo hnije (aj napr. hnilé zemiaky).
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Chobot má pravdu, príroda to všetko zariadi- však červíky vznikajú priamo v tom mase- keď sa dá maso do pohára a zavrie-tak aj tak tam vzniknú červíky...
Apropo- my skoro všetci skor , či neskor dopadneme ako ten kúsok masa v smetiaku- tiež si nás spracujú pomaly ale isto červíčky( samozrejme okrem tých, čo sa dajú spáliť v krematoriu )
Je to hrozne kruté, no je to tak...
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Chobot má pravdu, príroda to všetko zariadi- však červíky vznikajú priamo v tom mase- keď sa dá maso do pohára a zavrie-tak aj tak tam vzniknú červíky...
Apropo- my skoro všetci skor , či neskor dopadneme ako ten kúsok masa v smetiaku- tiež si nás spracujú pomaly ale isto červíčky( samozrejme okrem tých, čo sa dajú spáliť v krematoriu )
Je to hrozne kruté, no je to tak...
Stano, musím ťa poopraviť, v samotnom mäse nevzniknú červíky. Tie červíky sa tam dostanú tak, že muchy na mäso nakladú vajíčka a z nich sa tie červy vyliahnu.

Kedysi som si sám ako rybár choval takéto červy. Dal som rybu do bedničky a za pár dní som mal pekné vypasené kostňáky a mohol som znovu chytať. Dnes sa dajú tieto červy kúpiť za 80 centov krabička.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Chobot Pozri príspevok
Stano, musím ťa poopraviť, v samotnom mäse nevzniknú červíky. Tie červíky sa tam dostanú tak, že muchy na mäso nakladú vajíčka a z nich sa tie červy vyliahnu.

Kedysi som si sám ako rybár choval takéto červy. Dal som rybu do bedničky a za pár dní som mal pekné vypasené kostňáky a mohol som znovu chytať. Dnes sa dajú tieto červy kúpiť za 80 centov krabička.
Tibor, ale teraz nem chápem-- ako je potom možné, že keď zavrieš ešte dobré , nepokazené maso do pohára a uzavrieš, tak aj tak tam budú červíky? A muchy tam nemajú prístup a červíky sú tam, ja neviem-síce som sa o biologiu zaujímal, ale o toto zrovna nie...
Inak na kostňáky majú u nás akciu každú sobotu -25%
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Tibor, ale teraz nem chápem-- ako je potom možné, že keď zavrieš ešte dobré , nepokazené maso do pohára a uzavrieš, tak aj tak tam budú červíky? A muchy tam nemajú prístup a červíky sú tam, ja neviem-síce som sa o biologiu zaujímal, ale o toto zrovna nie...
Tak to neviem, ale myslím si, že tak by tam nemali byť červy, aspoň kostňáky určite nie. Veď mucha nie je David Copperfield, aby pretlačila cez sklo vajíčka!

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Inak na kostňáky majú u nás akciu každú sobotu -25%
Chodievaš na ryby? A kde mávajú tú akciu?
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Chobot Pozri príspevok
Tak to neviem, ale myslím si, že tak by tam nemali byť červy, aspoň kostňáky určite nie. Veď mucha nie je David Copperfield, aby pretlačila cez sklo vajíčka!



Chodievaš na ryby? A kde mávajú tú akciu?
Ja osobne nechodievam na ryby, ale malému stále hovorím, že keď bude vačší tak si kúpime aj ja aj on udicu a pojdeme z domu na týždeň ,na ryby...
Ja bývam hneď pri Draždiaku a rybárov vidím z okna stále-,samozrejme keď nieje tá uzávierka, či ako sa to volá...
Unás je taký malý obchodík rybársky a majú tam všetko -na to že je malý ale vecí kopu a každú sobotu majú zľavu-teda aspoň to píšu na tom obchode...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Chobot Pozri príspevok
Tak to neviem, ale myslím si, že tak by tam nemali byť červy, aspoň kostňáky určite nie. Veď mucha nie je David Copperfield, aby pretlačila cez sklo vajíčka!



Chodievaš na ryby? A kde mávajú tú akciu?
Akže tibor, ešte k tým červíkom- my sme dávno, ešte na zdš robili s tým masom v pohári pokus a fakt tam boli samé od seba červíky- nie kostňáky,ale také čo bývajú na hnojisku-tie malé...-len neviem, či by to fungovalo( a to by ma zaujímalo), že či by tam vznikli aj keby tam bolo vákuum( vzduchoprázdno)-to asi nie...

Aká téma na piatok teda...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Akže tibor, ešte k tým červíkom- my sme dávno, ešte na zdš robili s tým masom v pohári pokus a fakt tam boli samé od seba červíky- nie kostňáky,ale také čo bývajú na hnojisku-tie malé...-len neviem, či by to fungovalo( a to by ma zaujímalo), že či by tam vznikli aj keby tam bolo vákuum( vzduchoprázdno)-to asi nie...

Aká téma na piatok teda...
Len doplním- to bude asi na tom princípe že keď sme dali vodu do pohára a po 5 dňoch tam vznikli tie črievičky-to sme potom sledovali pod mikroskopom- to bol zasa ďalší pokus...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať