Zavrieť

Porady

dovoz textilu

Dobrý deň
chcem Vás poprosiť o radu
chcem sa spýtať že ak by dovážala textil dámsky detský obuv či potrbujem nejaké certifikáty a kde môžem nájsť takéto info
diky Helena
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    silviamb je offline (nepripojený) silviamb

    silviamb
    Kedze to teraz zistujem aj ja, mozem sa podelit o nejake zistenia. Moje zistenia sa tykaju dovozu mimo EU, pokial je dovozcom firma (nie sukromna osoba) - tam plati, ze kazdy tovar musi mat "certificat of origin", ktory sa vydava v krajine nakupu (ale maloobchodna predajna ho nevyda). Bez tohto certifikatu colnici tovar na uzemie unie nepustia. Viac info sa da zistit na stranke colnej spravy v zalozke TARIC KVOTA, deklaracny modul.

    zdenek009 je offline (nepripojený) zdenek009

    zdenek009
    NO zaujimave....ale ja to chcem z maloobchodu,tak chces povedat ze mi to tu nevpustia?ale ako ved colnica uz nieje nie_kde to skontroluju?nechapem.....skus povedat dik

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    zdenek009 Pozri príspevok
    jasne,ale ak dovazam z EU nepotrebujem zieddne certifikati ci ano?
    V rámci EU nepotrebuješ. Nakoľko certifikát v inom štáte EU je platný aj u nás.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.