Zavrieť

Porady

Právoplatnosť stavebného povolenia

Prosim vas je možne sa odvolat voči stavebnemu povoleniu aj po spravoplatneni prislusnym stavebnym uradom?
Vie mi niekto povedať, či sa dá odvolať aj po správoplatnení stavebného povolenie miestnym uradom. Mame problem so susedom a niekto mi hovoril že odvolanie je možne aj po pol roku na krajskom stavebnom urade alebo neviem kde. Poradite mi?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ulrika je offline (nepripojený) ulrika

    ulrika
    Ak ma niekto skusenosti alebo prehlad o tom ako je to so spravoplatnenim budem mu povdacna za radu. Dakujem pekne.

    radek666 je offline (nepripojený) radek666

    radek666
    ulrika Pozri príspevok
    Ak ma niekto skusenosti alebo prehlad o tom ako je to so spravoplatnenim budem mu povdacna za radu. Dakujem pekne.
    Skus si prečítat tému stavebne-povolenie-rady-skusenosti. V týchto veciach dobre radí CIMOM on bude určite vediet. alebo skús svoju otázku dať do tejto témy možno to prehliadol.
    pracujem v stavebnej agende Miloš Mičega - CIMOM TN
    Odvolať sa nedá (nedá sa aplikovať riadny opravný prostriedok - § 53 správneho poriadku).
    Dá sa použiť mimoriadny opravný prostriedok (§ 62 a § 65 správneho poriadku).

    ____________________________

    Nedá sa to takto paušálne povedať, napr. ak prvostupňové rozhodnutie nie je právoplatné (§ 52 SP), tak možnosť podať opravný prostriedok (aj riadny) stále platí.


    CIMOM

    Právoplatnosť stavebného povolenia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.